22 04 2014 mis1

Zabandażowane, smutne, cierpiące. Takie właśnie misie mogliśmy spotkać w środę 16 kwietnia 2014 r. w całym kraju. Także na ulicach Kwidzyna, Gardei i Licza.

Kwidzyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez chwili wahania włączył się do akcji. Akcji zainicjowanej 2 grudnia 2013 roku przez Fundację WOŚP po tragicznych doniesieniach o bestialskim pobiciu 4-letniego Kacpra. Dziecka, które nadal wymaga nie tylko ciągłego leczenia i opieki medycznej, ale przede wszystkim bardzo ważnej w jego leczeniu rehabilitacji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc „Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła zorganizować Akcję „Historia Misia – Nie bij mnie, kochaj mnie!”

Pluszaki pojawiały się w najróżniejszych miejscach Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego – w urzędach, instytucjach, bankach, przychodniach, sklepach oraz na ławkach, w parkach, na przystankach autobusowych, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Było zdziwienie, wzruszenie, chwila refleksji, serdeczność, ale niestety także obojętność, strach przed dotknięciem zabandażowanego misia, odwracanie głowy i unikanie odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące zjawiska przemocy wobec dzieci. Przeróżne odczucia mieszały się ze sobą. Ale niewątpliwie temat został poruszony wywołując dyskusję wielu, bardzo wielu ludzi, a o to przecież chodziło. Całość dopełnił barwny happenning włączający mieszkańców do aktywności w przekazywaniu przesłania „Nie bij mnie, kochaj mnie!”

Akcję „Miś” zorganizował Sztab WOŚP działający przy Kwidzyńskim Centrum Kultury przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kwidzynie oraz medialnym Telewizji Kwidzyńskiej i Dziennika Bałtyckiego.

Sztab WOŚP ponownie mógł liczyć na wsparcie wolontariuszy oraz wspaniałe, spontaniczne zaangażowanie mieszkańców, szkół i przedszkoli, dzięki którym cała akcja przeleciała niezwykle barwnie, a pluszowa misja wykonana!

W akcję aktywnie włączyły się:
Niepubliczne Przedszkole nr 2 w Kwidzynie
Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne w Kwidzynie
Niepubliczne Przedszkole Słoneczko na Marezie
Przedszkole w Gardei
Leonardo School Kwidzyn
Społeczna Szkoła Podstawowa w Kwidzynie
Gimnazjum w Liczu
Zespół Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie
Straż Miejska w Kwidzynie
oraz
Wszyscy Ci, którzy ofiarowali swoje Misie 🙂

Bardzo, bardzo dziękujemy i zapraszamy do galerii Historia Misia w Kwidzynie

22 04 2014 mis2

Poprzedni artykułKoncert przy kawiarnianych stolikach
Następny artykułUznanie dla wytrwałych