06 10 2016 reanimacja1

17 października 2016 r. po raz czwarty obchodzony będzie Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Kwidzyński Sztab WOŚP przyłącza się do akcji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – €Bijemy razem Rekord Guinnessa w największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Program Edukacyjny WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, wspólnie z mieszkańcami miasta i powiatu kwidzyńskiego podejmiemy próbę bicia rekordu w największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) czyli poprzez zabawę do ważnych umiejętności.

Pragniemy także, aby dzień 17 października, czyli €Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca – stał się ponownie w Kwidzynie dniem, podczas którego zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mieszkańcy miasta i okolic uczyliby się podstawowych czynności ratujących życie (uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP oraz wszystkich możliwych na terenie miasta i powiatu)

Już od godz. 9.00 pod czujnym okiem instruktorów będzie można nauczyć się podstawowych zasad czynności ratujących życie oraz poznać działanie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED. W tym celu przygotowaliśmy aż 40 stanowisk edukacyjnych! Do dyspozycji fantomy: „dorosły”, „dziecko”, „niemowlę” oraz 2 stanowiska AED.

Plan dnia:

– Wejścia na stanowiska edukacyjne począwszy od godz. 9.00 co 30 min – ostatnie wejście godz. 11.00.
– Przystąpienie do próby bicia rekordu godz. 12.00 – 12.30. Limit miejsc 380 (Zbiórka uczestników godz. 11.30)
– Po zakończeniu bicia rekordu o godz. 13.00 nastąpi uroczyste przekazanie do użytku „Impulsu Ratującego Życie” czyli 4 defibrylatorów (AED) – zwycięskiego projektu z Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wobec powyższego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w największej lekcji pierwszej pomocy oraz w uroczystości przekazania „Impulsu Ratującego Życie”.

Akcja pod Honorowym Patronatem Burmistrza Kwidzyna odbędzie się 17 października 2016 w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul Wiejskiej 1 w godz. 9.00 – 13.00.

Serdecznie Zapraszamy!

06 10 2016 reanimacja2

Poprzedni artykułAkademia Człowieka Myślącego
Następny artykułKabaret pod Wyrwigroszem