kwidzyn logo

6 kwietnia na hali sportowej przy gimnazjum nr 2 w Kwidzynie Straż Miejska wraz z Leonardo School, Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi oraz Przedszkolem Chatka Puchatka zorganizowali spotkanie z dziećmi, na którym tworzyli najdłuższą kartkę Wielkanocną dla Kwidzyniaków. Na roli papieru mierzącego 160 metrów, dzieci rysowały motywy świąteczne. Kartka została zmierzona i uwieczniona przez kwidzyńskie media. To specjalny

prezent od dzieci dla mieszkańców Kwidzyna na Święta.

Dlaczego taki specjalny? Ponieważ nikt jeszcze nie podjął się tego typu zadania. Właścicielka Leonardo School Joanna Kalinowska dowiedziała się, że ta kartka Wielkanocna mogłaby znaleźć się w Księdze Rekordów i Osobliwości – taki rekord dotychczas  jeszcze nie został zrealizowany.

Niestety rekord nie zostanie wpisany do Księgi Rekordów z uwagi na brak środków finansowych. Może po całej akcji i nagłośnieniu przez media, znajdą się chętni sponsorzy – prywatni czy firmy, którzy będą chcieli wspomóc to przedsięwzięcie. Jeżeli kartka trafi do Księgi Rekordów, to na pewno  w przyszłym roku zostanie przekazana do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na aukcję.

20120411 nadłuższa kartka f1

20120411 najdłuższa kartka f2

20120411_kartka

Poprzedni artykułRemont mostu przy ul. Mostowej
Następny artykuł„Prowincja” – nowy numer