13 06 2017 nagrody1

Tytuł Człowieka Roku, Firma Roku oraz nagrody w dziedzinach sportu i kultury wręczono w czwartek 8 czerwca w kwidzyńskim Kinoteatrze.

Nagrodę Burmistrza Miasta Kwidzyna i honorowy tytuł „Człowieka Roku” otrzymał pan Patryk Rombel.
Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kwidzynie „FIRMA ROKU ” otrzymała firma DEHOPLAST POLSKA SP Z O. O.

Nagrody Burmistrza Kwidzyna w dziedzinie kultury otrzymali:

Julia Szczepanowska
Julia jest uczennicą VI klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie. Gra na saksofonie i należy do wyróżniających się uczennic, jest członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Helikon oraz kwartetu saksofonowego działającego w Państwowej Szkole Muzycznej. W 2016 i 2017 r. brała udział w licznych konkursach i przesłuchaniach zajmując zaszczytne miejsca.

Zespół Perkusyjny Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kwidzynie

1) Grant Bradley, 2) Karolina Rybka, 3) Nadia Kufel, 4) Sebastian Hnat, 5) Fabian Czajka, 6) Jakub Łoziński, 7) Amelia Przybylska
Zespół perkusyjny złożony z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie jest dobrze znaną mieszkańcom formacją. Zespół występuje na wszystkich uroczystościach i koncertach organizowanych dla mieszkańców miasta, między innymi Koncert Szkoła-Miastu, Wieczór Kolęd, oraz wiele innych imprezach okolicznościowych. Zespół ten stanowi bardzo ważną sekcję w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Helikon. Zespół godnie reprezentuje nasze miasto na różnego rodzaju konkursach zdobywając nagrody i przynosząc chlubę Kwidzynowi. W ostatnich dwóch latach wymienić można IV miejsce ( na 20 zespołów) w Elbląskich Spotkaniach Kameralnych- 14 czerwca 2016 r. , I miejsce w X Jubileuszowym Konkursie „Klasyka w rozrywce- rozrywka w klasyce”, który odbył się 18 maja 2016 r. w Chojnicach, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym „Młodzi Mistrzowie Perkusji”, który odbył sie w Brodnicy 27 i 28 kwietnia 2017 r. II miejsce w Starogardzkich Spotkaniach Kameralnych, które odbyły się 07 kwietnia 2017 r., gdzie udział wzięło 50 zespołów z całej Polski. Warto nadminić, iż poszczególni członkowie zespołu prezentują bardzo wysoki poziom wykonawczy i artystyczny zdobywając wysokie nagrody na różnego rodzaju indywidualnych konkursach perkusyjnych o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. W repertuarze zespołu znajduje się kilkadziesiąt utworów – przebojów muzyki poważnej, ale i również rozrywkowej, jazzowej i popularnej. Koncerty zespołu perkusyjnego zawsze cieszą sie dużym zainteresowaniem i są atrakcją każdej uroczystości.

Dominika Szpaczyńska, Marcin Żelazny
Para taneczna klasy C-standard, B-latin, najważniejsze sukcesy w 2016 r. to dwa I miejsca w tańcach latynoamerykańskich na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Tczewa i o Puchar Burmistrza Ostródy w kategorii pow. 15 lat klasa C. Łącznie zdobyli 6 medali 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe.

Malina Grunt, Mateusz Tarasiuk
Para taneczna klasa A-standard, S-latin, najważniejsze sukcesy w 2016 r. to 11 miejsce w kombinacji 10-ciu tańców w Elblągu , 16 miejsce w kombinacji 10-ciu tańców w kat. 16-18 lat w Ełku, 17 miejsce w tańcach latynoamerykańskich Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski- Baltic Cup 2016 w kat. 16-18 lat w Elblągu. Łącznie zdobyli 4 medale w tym 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy.

Maja Gnutek, Jakub Żukowski
Para taneczna klasa A-standard, S-latin, najważniejsze sukcesy w 2016 r. to 11 miejsce w kombinacji 10-ciu tańców w Elblągu , 16 miejsce w kombinacji 10-ciu tańców w kat. 16-18 lat w Ełku, 17 miejsce w tańcach latynoamerykańskich Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski- Baltic Cup 2016 w kat. 16-18 lat w Elblągu. Łącznie zdobyli 4 medale w tym 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy.

Alina Klimek, Wiktor Grunt
Para taneczna klasy C- standard/latin. Najważniejsze sukcesy to: 1 miejsce w tańcach standardowych i 1 miejsce w tańcach latynoamerykańskich na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kategorii 10-11 lat w Kolbudach, 3 miejsce w kombinacji 8-miu tańców na Mistrzostwach Polski Dzieci w Koninie, 3 miejsce w tańcach standardowych i 3 miejsce w tańcach latynoamerykańskich na Mistrzostwach Polski Dzieci w Grajowie koło Krakowa, 8 miejsce w kombinacji 8-miu tańców , 13 miejsce w tańcach standardowych i 11 miejsce w tańcach latynoamerykańskich na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski – Baltic Cup 2016 w kategorii do 11 lat w Elblągu. Łącznie para zdobyła 23 medale, w tym 18 złotych, 2 srebrne, 3 brązowe.

Głuszak Oliwia, Pułka Emanuel
Para taneczna klasy D standard/latin. Najważniejsze sukcesy 2016 r. to: 2 miejsce w kombinacji 8-miu tańców na OTTS o Puchar Jezioraka w kat. 12-13 lat klasa E, w Iławie. Łącznie zdobyli 6 medali w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

Monika i Mariusz Budyś
Para taneczna klasy A- standard, A- Latin. Najważniejsze osiągnięcia roku 2016 to: 1 miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 1 miejsce w tańcach standardowych na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski – Baltic-Cup 2016 , Senior II w Elblągu, 2 miejsce w tańcach latynoamerykańskich na Mistrzostwach Polski w Ostrołęce w kategorii Senior II, 5 miejsce w kategorii Senior I, 2 miejsce w tańcach standardowych na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu w kategorii Senior I, 2 miejsce w 10-ciu tańcach na Mistrzostwach Polski w Ełku w kat. Senior I. Łącznie zdobyli 8 medali w tym 4 złote i 4 srebrne.

Monika i Jarosław Grunt
Pani Monika i Pan Jarosław od wielu lat z sukcesem prowadzą Kwidzyński Klub Tańca Towarzyskiego. Trenowane przez nich pary taneczne osiągają wiele sukcesów w ogólopolskich i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego, w tańcach standartowych, latynoamerykańskich oraz w kombinacji tańców. Niejednokrotnie uświetniali swoimi występami wydarzenia kulturalne odbywające sie w Kwidzynie. w 2016 roku tancerze Kwidzyńskiego Klubu Tańca Progress zdobyli 52 medale w tym 11 medali na turniejach rangi mistrzowskiej.

Alicja Kizińska i Ewa Jamrozek
Pani Alicja i Pani Ewa od wielu lat prowadzą Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle”, w którego skład wchodzą dzieci i młodzież w różnym wieku. Prowadzi z nimi cykliczne zajęcia śpiewu i tańców ludowych. Ogromnym sukcesem Zespołu było zdobycie przez najtarszą grupę I-go miejsca i Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego w XVIII Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Północnej Polski.

Janusz Cygański
Pan Janusz Cygański jest kierownikiem Muzeum Zamkowego w Kwidzynie. W salach Muzeum umożliwia artystom prezentacje i promocje dorobku artystycznego. Osoby zwiedzające zamek miały okazję obejrzeć m.in. cykl wystaw Leona Wyczółkowskiego. Ponadto muzeum prowadzi cykl spotkań pn. ” Spotkania z historią” oraz współorganizuje Noc Muzeów.

Kazimierz Trybulski
Pan Kazimierz Trybulski jest autorem książki „Wyspa Marii’, której akcja rozgrywa się w naszym mieście. Dzięki tej powieści i propagowaniu średniowiecznej historii Kwidzyna, jego zabytków i ludzi w nim mieszkających rozsławia nasze miasto na terenie całej Polski.

Krzysztof Bochus
Pan Krzysztof Bochus jest dziennikarzem, publicystą, wykładowcą akademickim, który pochodzi z Kwidzyna i tu się wychował. Jest także autorem książki ” Czarny manuskrypt”, której akcja rozgrywa się w naszym mieście. Dzięki tej powieści i propagowaniu zabytków Kwidzyna rozsławia nasze miasto.

Władysław Zdanowicz
Pan Władysław Zdanowicz kwidzynianin od urodzenia. Aktualnie prowadzi własną księgarnię internetową. Jest autorem kilku powieści, ale najbardziej popularny jest cykl książek z serii ” Misjonarze z Dywanowa”. Pan Zdanowicz dzieki swojej działalności kulturalnej i pisaniu historycznych powieści rozsławia Kwidzyn na terenie całej Polski.

Piotr Widz
Pan Piotr Widz jest dyrektorem Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. Jest inicjatorem różnego rodzaju spotkań autorskich, projektów, zajęć, wykładów tematycznych, i wystaw, które mają miejsce w siedzibie biblioteki. Jedne z ostatnich takich wydarzeń to m.in. spotkanie z Piotrem Michną, Koncert Akademii Człowieka Myślącego, wystawa „Kwiaty polskie i inne” – Anna Kosacz.

Katarzyna Ślusarska
Pani Katarzyna Ślusarska uczy w kwidzyńskich szkołach plastyki i historii sztuki . Swoje prace malarskie prezentowała na wielu wystawach, a jedną z jej ostatnich prezentowana w Muzeum Zamkowym w Kwidzynie jest wystawa p.n. „Żadnej melancholii”.

Szerszeń Monika
Pani Monika prowadzi sekcję „Mażoretek” w trzech grupach wiekowych. Wzbogaca wydarzenia artystyczne i sportowe o atrakcyjne przemarsze podczas uroczystości miejskich i powiatowych.

Szwedowska Ewelina
Ewelina Szwedowska tańczy w grupie mażoretek 9 rok. Aktywnie pomaga w prowadzeniu najmłodszej grupy tanecznej, wykorzystując przy tym swoje predyspozycje pedagogiczne. Angażuje się w nauczanie nowych tancerek oraz przygotowywanie choreografii.

Klaudia Pokorniewska
Klaudia Pokorniewska z zapałem i zaangażowaniem tańczy w grupie mażoretek 7 rok. Dba o rozwój marketingowy grupy, aktywnie pomaga w prowadzeniu strony „facebookowej”.

Marta Szerszeń
Marta Szerszeń tańczy w grupie marżoretek już 10 rok. Jest na wysokim poziomie tanecznym, dzięki czemu dodaje profesjonalizmu grupie, jest świetnym przykładem dla nowych tancerek. W pełni angażuje się w rozwój grupy, uczy początkujące tancerki, pomaga w promocji grupy, a także w przygotowaniu wizualnym występów.

Aleksandra Byszewska
Uczennica Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Od 2014 r. Aktywna uczestniczka pracowni plastycznej. W 2016 r. została wyróżniona w konkursie malarskim w kategorii wiekowej szkoły podstawowe klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pejzaże” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach.

Aleksandra Kasztelan
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. Od 3 lat uczęszcza do pracowni plastycznej na cykliczne warsztaty. W 2016 r. została wyróżniona w konkursie malarskim w kategorii wiekowej szkoły podstawowe 7-9 lat, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pszczoła= Środowisko=Region” organizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Emilia Kaźmierska
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. Od 2015 r. uczęszcza do pracowni plastycznej na cykliczne warsztaty. W 2016 r. została wyróżniona w konkursie malarskim w kategorii wiekowej szkoły podstawowe klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pejzaże”organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach.

Hanna Bałóg
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Od 2015 r. uczęszcza do pracowni plastycznej na cykliczne warsztaty. W 2016 r. została wyróżniona w konkursie malarskim w kategorii wiekowej 10-13 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pszczoła= Środowisko=Region” organizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Hanna Lewandowska
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Od 2015 r. uczęszcza do pracowni plastycznej na cykliczne warsztaty. W 2016 r. została wyróżniona w konkursie malarskim w kategorii wiekowej 5-6 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pszczoła”.

Mikołaj Nowak
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Od 2015 r. uczęszcza do pracowni plastycznej na cykliczne warsztaty. W 2016 r. jego prace malarskie zostały zakwalifikowane do wystaw: ” Kwiat dziełem doskonałym” na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach oraz wystawy „Pejzaże” organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach .

Wiktoria Szumalska
Uczennica Szkoły Podstawowej w Korzeniewie. Od 2014 r. uczęszcza do pracowni plastycznej na cykliczne warsztaty. Bierze udział w konkursach plastycznych i imprezach organizowanych przez pracownię. Praca malarska Wiktorii została zakwalifikowana do wystawy „Podwórko-podwórkowe zabawy” – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku, a w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pejzaże” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach praca Wiktorii zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej szkoły podstawowej klas IV-VI.

Krystyna Humanowska
Pani Krystyna od wielu lat prowadzi Pracownię Plastyczną dla dzieci i młodzieży przy Kwidzyńskim Centrum Kultury. W 2016 r. Pani Krystyna przygotowała uczestników m.in. do I Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego ” Kwiat dziełem doskonałym” , i konkursu „Pejzaż” oraz do VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Pszczoła=Środowisko=Region” z których dzieci przywiozły pierwsze i drugie miejsca oraz wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.

Nikola Krauze
Uczennica Gimnazjum w Prabutach, członkini grupy wokalnej Art. Voice działającej w Kwidzyńskim Centrum Kultury. Pięknie śpiewa i recytuje czego dowodem jest zajęcie II miejsca w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana i II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Wobec własnego czasu”.

ZPiT „Powiśle” – Chrzanowska Beata, Jamrozek Sylwia, Salińska Aneta, Jasnoch-Rygielska Anna, Woźniak Mirosław, Fedak Maciej, Urbański Tomasz, Rządkowska Ewa, Lewandowska Anna, Rygielski Łukasz, Rządkowski Rafał, Kilarska Aleksandra, Witusińska Andżelika, Pudlis Ewelina, Urbaniak Aleksandra, Szutowicz Julia, Paradowski Patryk, Narraway Dominik, Wierciński Mieszko oraz Kwaśniak Michał

Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” należy docenić i wyróżnić za wspaniałą postawę twórczą w pracy artystycznej, zdobycie I miejsca i Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w XVIII przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Północnej Polski oraz uczestnictwo w różnych przedsięwzieciach na rzecz promocji miasta i regionu.

Karol Nowicki
Karol Nowicki rozpoczął naukę gry na gitarze w 2009 r., w ramach zajęć Studia Gitarowego prowadzonego przez instruktora p. Jacka Strociaka. W ciągu 8 lat nauki rozwijał swoje umiejętności, grał w wielu zespołach muzycznych i uświetniał swoją grą wiele imprez organizowanych przez Kwidzyńskie Centrum Kultury np. „Rockowe majówki” czy „Zakończenie lata”.

Nagrody Burmistrza w dziedzinie sportu otrzymali zawodnicy oraz sportowcy:

Kwidzyński Klub Motorowy
Mordasiewicz Dawid, Baklarz Kacper, Kozłowski Kamil, Płoszaj Nikodem, Jędrzejczyk Sylwester, Ulenberg Roman, Mandecki Jeremiasz, Czeszejko-Sochacki Paweł, Ulenberg Tadeusz

Malborski Klub Kyokushin Karate
Jaremko Zuzanna, Kaczyński Maciej,

Kwidzyński Klub Karate Shorin-Ryu
Zielińska Elżbieta, Draspa Dariusz

Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „RODŁO”
Kowalska Agata, Ostrowski Filip, Kowalska Julia, Łukasiak Kamil, Taraszkiewicz Marcin, Jaworska Karolina, Tobiasz Natalia, Sitko Zuzanna, Margulewicz Wojciech, Kwiatkowski Lech

UMKS Kwidzyn – Biegi na orientację
Müller Iga, Kędzior Alicja, Perfikowska Hanna, Pudlis Natalia, Szuba Natalia, Deyna Natalia, Perfikowski Paweł, Zaremba Adam, Müller Wiktor, Gąsior Rafał, Müller Tomasz, Wodzińska Dorota, Jędras Przemysław, Grocholska Emilia

MTS Kwidzyn sekcja: Modelarstwo lotnicze i kosmiczne
Liguz Piotr, Czernij Jakub, Pokwicki Jakub, Nowacki Dawid, Czernij Dawid, Szutowicz Jakub, Sebastian Szulc, Stanisław Bera, Sebastian Szulc

MTS Kwidzyn: Sekcja Szachy
Fukowski Paweł, Janusiewicz Michał, Śniadecki Oskar, Wojtaszek Radosław, Adam Drews

MTS Kwidzyn sekcja: Tenis stołowy
Małachowski Michał, Zieleniak Michał, Kowalczyk Piotr, Kwiatkowski Patryk, Kamola Dawid, Kawecka Natalia, Kopecki Radosław, Głuszkiewicz Jakub, Smela Sylwester, Nakonieczna Oliwia, Cichocka Katarzyna, Mariusz Scheafer, Dariusz Scheafer, Zbigniew Tul, Głuszkiewicz Dariusz

MTS Kwidzyn sekcja: Pływanie
Kędziora Martina, Czop Filip, Czop Michał, Szachmytowska Olga, Janicki Wojciech, Nowicka Patrycja, Szachmytowski Artur

10. MTS Kwidzyn sekcja: Piłka siatkowa dziewcząt
Szewczyk Natalia, Oprawa Waleria, Jasińska Natalia, Leszczyńska Martyna, Kuc Katarzyna, Szachmytowska Olga, Rębisz Marcelina, Walor Paweł, Kobus Zbigniew

11. MTS Kwidzyn sekcja: Piłka ręczna dziewcząt
I zespół Juniorek – Pękala Alicja, Orlich Weronika, Kowalska Sylwia, Kłos Joanna, Grabowska Weronika, Gędłek Joanna, Czarnik Katarzyna, Chmara Ilona, Siuda Julia, Szynkaruk Daria, Swierczek Justyna, Wicik Karolina, Wąsik Michalina, Wiśniewska Paulina, Hartman Malwina, Bielak Aleksandra, Pożoga Joanna, Zawalich Amelia, Majdziński Robert, Sztyrbicki Dariusz,

II zespół Juniorek – Król Joanna, Borowska Dominika, Kupc Julia, Kreft Aleksandra, Wartecka Olga, Zagórska Malwina, Somionka Daria, Heromińska Wiktoria, Guziewicz Martyna, Grulkowska Karolina, Babicka Dominika, Tondel Julia, Guziewicz Sandra, Kaczmarek Milena, Tołkaczewska Magdalena, Kłosińska Patrycja, Łupaczewska Zuzanna, Reowicz Monika, Majdziński Robert, Różacki Dariusz,

Zespół Młodziczek – Trzaska Katarzyna, Balawejder Zuzanna, Krajewska Aleksandra, Kamieniecka Natalia, Myścich Marta, Kołodziej Weronika, Gradkowska Zuzanna, Magdzińska Wiktoria, Gimińska Dominika, Górska Marta, Dębek Weronika, Szostak Oliwia, Bielawa Agnieszka, Lewalska Marta, Makos Oliwia, Otlewska Natalia, Boryń Milena, Milewska Laura, Kupc Mariusz, Jaszczyński Łukasz, Boryń Sławomir

MTS Kwidzyn: Piłka ręczna chłopców
Juniorzy młodsi – Leoniuk Maciej, Dereszkiewicz Dawid, Preuss Bartosz, Rutkowski Paweł, Skóra Adrian, Kutyła Nikodem, Miklewicz Kacper, Kisielewski Mariusz, Muracki Dariusz, Sztyrbicki Paweł, Dymik Adrian, Filbrandt Mateusz, Skiba Piotr, Wadowski Filip, Mroczkowski Maciej, Kwaczyński Dariusz

zespół Młodzików – Dziubek Hubert, Ekstowicz Artur, Filipczak Filip, Grochowski Denis, Gwiazda Michał, Jankowski Filip, Latopolski Damian, Legiewicz Jakub, Łoziński Łukasz, Mokracki Wiktor, Raczkowski Hubert, Rybicki Kacper, Traczyk Sławomir, Wysocki Marcin, Hanis Mateusz, Wysocki Adam

Kadra Narodowa Juniorów – Guziewicz Alan

kwidzyńscy maratończycy
Maciejewski Bogusław, Janik Roman, Świder Janusz

kwidzyńscy zawodnicy triathlon
Siejakowski Michał, Rutka Radosław, Kozłowski Daniel, Kapica Sławomir, Wicik Zbigniew,

Bieg Papiernika – najlepsze wyniki spośród mieszkańców Kwidzyna
Sadłos Radosław, Wiernicka Paulina

Nadwiślanin Kwidzyn: sekcja trójbój siłowy
Jankowska Sandra, Kowalska Zuzanna, Januszewska Izabella, Świderska Weronika, Wójcik Aleksandra, Śpica Nikola, Wójcik Kacper, Goraj Jakub, Szmelter Wiktor, Anuszek Michał, Kolasa Sebastian, Wojtyła Paulina, Kalman Patryk, Dziadzio Grzegorz, Kalinowski Michał, Hauer Grzegorz, Łasak Andrzej, Kazaniecki Dawid, Lewicki Zbigniew

Nadwiślanin Kwidzyn: Sekcja podnoszenie ciężarów
Sosnowski Marcin, Szpetlik Dawid, Dziadzio Grzegorz, Kalinowski Michał, Szostek Artur, Kłos Jędrzej, Czermiński Karol, Stosik Jerzy, Tubaja Mirosław

Nadwiślanin Kwidzyn, sekcja podnoszenie ciężarów – wyciskanie na ławce
Synakiewicz Monika, Synakiewicz Mirosław, Tubaja Mirosław

Jiu Jitsu
Chodukiewicz Monika, Krull Piotr, Chrzanowski Kevin, Gerke Krzysztof

13 06 2017 nagrody2
13 06 2017 nagrody3
13 06 2017 nagrody4
13 06 2017 nagrody5
13 06 2017 nagrody6
13 06 2017 nagrody7
13 06 2017 nagrody8
13 06 2017 nagrody9
13 06 2017 nagrody10
13 06 2017 nagrody11
13 06 2017 nagrody12
13 06 2017 nagrody13
13 06 2017 nagrody14
13 06 2017 nagrody15

Poprzedni artykułMiłosna – powitanie wakacji!
Następny artykułKwidzyńskie mażoretki na podium