25 10 2018 sotie

W poniedziałek 29 października odbędzie się spotkanie organizacyjne oraz nabór do nowej grupy teatralnej „Sotie”. Po kilku latach nieobecności w strukturach KCK teatru alternatywnego, zapraszamy do udziału w warsztatach teatralnych, podczas których oprócz szlifowania umiejętności aktorskich będziecie mogli poznać charakter pracy scenopisarza i reżysera.

Nowy teatr „Sotie” zapełni lukę na kulturalnej mapie Kwidzyna po niegdysiejszej, kultowej już grupie Scena 2 działającej pod opieką Adama Karasia.
„Projekt ten ma na celu zaktywizowanie zasobów ludzkich, co w obliczu załamania kulturalnego, spowodowanego zmianą priorytetów młodych ludzi i możliwościami technicznymi (Internet, obniżenie poziomu czytelnictwa, stosunkowo niewielkie zainteresowanie teatrem na poziomie komercyjnym) wydaje się bardzo potrzebne” – mówi instruktor i założyciel grupy „Sotie”, Sergiusz Mizera.

KCK szukało do współpracy instruktora nie tylko doświadczonego, ale i związanego z naszym miastem, kogoś kto podejmie współpracę na dłużej. Pan Sergiusz od najmłodszych lat angażował się we wszelkiego rodzaju projekty teatralne – konkursy recytatorskie, przedstawienia, twórczość literacką, warsztaty (w tym wieloletnie warsztaty międzynarodowe) nabierając niezbędnego doświadczenia, tak potrzebnego w tej działalności. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wieloletnią współpracę z młodzieżą, tworzył lub współtworzył scenariusze, by potem wcielić się w role aktora bądź reżysera.

Warsztaty kierowane są do młodych ludzi w wieku od 13 do 19 lat i będą miały na celu przygotowanie, a następnie wystawienie spektaklu teatralnego pt. „Demagog”. Spektakl opowiadać będzie o troskach tak dawnego, jak i współczesnego świata, o miejscu i roli jednostki w społeczeństwie, a także o zagrożeniach towarzyszących życiu społeczno-politycznemu.

Kolejnym wyzwaniem, jakie stawia przed sobą Sergiusz Mizera będzie przygotowanie młodzieży do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategoriach: turniej recytatorski i turniej wywiedzione ze słowa, a może nawet turniej jednego aktora. Będzie to dopełnienie działań sekcji wokalnej Art Voice, która z sukcesami do tegoż konkursu przygotowuje młodzież w kategorii poezja śpiewana.
Warto już dziś przemyśleć swój udział w przyszłorocznym OKR i zacząć przygotowania wspólnie z teatrem „Sotie”.

Udostępniajcie, zapraszajcie, bądźcie z nami!

Kiedy: 29 października 2018 r., godz. 19:00
Kto: młodzież w wieku od 13 lat
Gdzie: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Koszt: zajęcia bezpłatne

25 10 2018 sotie

Poprzedni artykułJubileusz 60-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego
Następny artykułHalloween w kinie