11 05 2016 osobliwosci

14 maja o godz. 12.00 w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej 13 w Kwidzynie, odbędą się kolejne „Muzealne osobliwości”. Tym razem wyruszymy na krótką wędrówkę
tropem wielkich odkrywców. Dzięki temu wykreślimy nowe szlaki i stworzymy wielką mapę świata. Odkryte podczas naszej podróży niezwykłe przedmioty staną się pretekstem do zrobienia wspólnie kolejnej, pachnącej kardamonem i masalą wystawy w naszym gabinecie osobliwości. Jeśli jesteś ciekawy, co można znaleźć na krańcach świata przyjdź do nas i zostać współtwórcą tej niecodziennej opowieści o dalekich krajach.

Przyprowadzając dzieci do muzeów otwieramy ich na świat, pokazujemy szersze myślenie, otwieramy młode umysły na piękno, estetykę, wrażliwość. (Tatento.pl)
Gdy idziesz do Muzeum nie zawsze wiesz jak odczytywać kody kultury, którymi operuje dzieło sztuki. Warsztaty OSOBLIWOŚCI MUZEALNE przybliżają Wam język historii sztuki w sposób prosty i jasny na przykładzie dzieł sztuki znajdujących się w znanych na całym świecie gabinetach osobliwości. Wirtualnie przeniesiemy się do świata pełnego tajemnic i wytworów ludzkiej wyobraźni. Stworzymy nasz wspólny gabinet osobliwości.

Spotkania trwają 90 min. Cena biletu – 10 zł.
Sobota 14 maja 2016, godz. 12.00
Można brać w nich udział jednorazowo lub cyklicznie.
Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami.
Warsztaty prowadzi historyk sztuki – Pani Beata Nessel-Łukasik.

Poprzedni artykułKwidzyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego
Następny artykułDzień Dziecka w kinie