MTS Kwidzyn Final4 MP Juniorów

Zespół MTS Kwidzyn uczestniczył w dniach 1-2.03.2024 r. w Kielcach w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Nasza drużyna zajęła III miejsce i została brązowym medalistą MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW na rok 2024!

Mecze MTS w FINAL 4:

Półfinał

1.03.2024r. godz. 18:30 KS VIVE Kielce – MTS Kwidzyn 30:27 (16:14)

Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Przez całe spotkanie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi. Drużyna z Kielc w samej końcówce spotkania uzyskała 3 bramkową przewagę i pomimo ambitnej postawy naszych zawodników, odniosła zwycięstwo.

Mecz o III miejsce

2.03.2024r. godz. 10:00 SPR Górnik Zabrze – MTS Kwidzyn 29:37 (14:19)

Spotkanie o trzecie miejsce tylko do 15 minuty miało wyrównany przebieg. Nasz zespół już do przerwy prowadził 5 bramkami. W 45 minucie przewaga MTSu wzrosła do 8 bramek. Ostatni kwadrans to dominacja naszych młodych zawodników i zasłużone zwycięstwo, oraz ogromna radość ze zdobycia tytułu trzeciej drużyny w Polsce!

W finale Mistrzostw Polski spotkały się zespoły Port Service Wybrzeże I Gdańsk i KS VIVE Kielce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wybrzeża 39:36.

Poprzedni artykułForsowanie Wisły w Korzeniewie, czyli ćwiczenia NATO na północy Polski