14 04 2016 cress1

W weekend 9 i 10 kwietnia na terenie toru motocrossowego w Kwidzynie – Bądkach zainaugurowano sezon Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country. Po łagodnej zimie zawodnicy mieli wreszcie okazję sprawdzić się jak są przygotowani do nowego sezonu. Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego po raz kolejny pokazał jak powinny być organizowane rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross country przygotowując trasę o długości 12 km o różnej skali trudności.

Mimo że równolegle odbywały się jeszcze inne imprezy motocyklowe niższej rangi to frekwencja na zawodach była bardzo wysoka. W zawodach rywalizowała rekordowa ilość zawodników tj. 149 zawodników w sobotę i 135 w niedzielę.

Pogoda sprzyjała licznie zgromadzonej publiczności. Zawodnicy zaprezentowali bardzo ciekawe widowisko mimo że zaraz po starcie tumany kurzu przenosił wiatr na kibiców. Czas przejazdu jednego okrążenia to ponad 14 minut, co świadczy o długości i skali trudności trasy. Weekendowe ściganie zdominował wielokrotny Mistrz Polski w sportach motorowych Łukasz Kurowski chociaż drugiego dnia musiał się „sprężyć” aby w końcówce wyścigu wyprzedzić Sylwestra Jędrzejczyka z KKM Kwidzyn. Paweł Szturomski (Mistrz Polski klasy S-1) nie pozwolił miejscowym zawodnikom Pawłowi Czeszejko-Sochackiemu i Dawidowi Mordasiewiczowi na wygranie w klasie S-1 wygrywając obydwa wyścigi. Klasę Junior wygrał Szymon Barczewski z KM Stare Babice a w klasie Junior 85 rywalizację wygrał Maciej Krajewski z KM Stare Babice.

W nielicznej (5 zawodników) klasie Mistrzostw Polski quad zwyciężył Dawida Kalinowski a w pozostałych 4 klasach Quad Pucharu Polski wystartowało tylko 10 zawodników.

W rywalizacji motocykli Pucharu Polski swoje klasy wygrali

– Patryk Wiśniewski Senior 1,
– Łukasz Suchorowski Senior 2,
– Dawid Kosiński klasa Junior,
– Piotr Kamiński klasę Master.

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski zwyciężyli zawodnicy z KM cross Lublin przed KKM Kwidzyn i RTM Radom.