Foto: KTS Ironman

Kwidzyńskie Towarzystwo Sportowe IRONMAN we wrześniu 2020 roku powołało do życia sekcję triathlonową dla dzieci pod nazwą roboczą TRI KIDS. Obecnie prowadzone jest szkolenie w dwóch grupach:

  • dzieci w wieku 7-8 lat (dwa razy w tygodniu zajęcia na basenie i jeden raz zajęcia ogólnorozwojowe w formie zabaw w terenie)
  • dzieci w wieku 10-12 lat (trzy razy w tygodniu trening na basenie i jeden raz trening rowerowo-biegowy)

W marcu wszyscy zawodnicy grupy TRI KIDS brali udział w Grand Prix Polski w aquathlonie, które odbyły się w Bydgoszczy i w Rumi. Aquathlon to dyscyplina w której zawodnicy pływają, a następnie biegają. W ramach zimowych Grand Prix pływanie odbywało się na basenie 25-metrowym, a następnie zawodnicy biegali na stadionie lekkoatletycznym. Na zawodach zawodnicy startują na dystansach przypisanych do danej kategorii wiekowej. Zawodnicy KTS IRONMAN startowali na dystansach:

  • kategoria dzieci 7-8 lat: 50m pływania, 200m biegu
  • kategoria dzieci 9-10 lat: 100m pływania, 500m biegu
  • kategoria żaków 11-12 lat: 200m pływania, 1 000m biegu

W zawodach wystartowało ponad 400 zawodników z Polski. Dla większości podopiecznych Michała Siejakowskiego był to startowy debiut. W najmłodszej kategorii startowały nasze siedmiolatki: Aleksandra Siejakowska (5 miejsce w Bygdoszczy i 5 miejsce w Rumi), Aleksandra Kurek (7 i 8 miejsce), Aleksandra Grajewska (5 miejsce), Kinga Szklińska (8 miejsce), Dominika Salińska (7 i 9 miejsce). W kategorii dzieci 9-10 lat wystartowali: Oliwia Cielątkowska (4 i 6 miejsce), Vanessa Kurek (8 i 11 miejsce), Franciszek Kasztelan (6 i 8 miejsce), Aleksander Kisielnicki (7 i 10 miejsce), a w grupie żaków: Natalia Salińska (8 i 9 miejsce), Łucja Kasztelan (11 i 13 miejsce), Iga Klekowska (13 i 22 miejsce), Jan Siejakowski (12 i 10 miejsce), Filip Kisielnicki (7 i 5 miejsce), Jakub Jedowski (18 i 14 miejsce), Kacper Łoś (16 miejsce).

Michał Siejakowski – trener KTS Ironman

– Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, co potwierdzają czasy uzyskiwane na basenie i bieżni. Młodzi kwidzyńscy triathloniści zaliczają starty do udanych, wszyscy poprawili swoje życiówki w pływaniu i bieganiu w porównaniu z Grand Prix Polski z Rumi z października 2020. Natomiast najmłodsze zawodniczki wykazały niesamowitą wolę walki i to z uśmiechem na buziach. Kolejny start Grand Prix w aquathlonie odbędzie się w Gdyni 6 sierpnia. Tym razem zawodnicy będą pływać w zatoce Gdańskiej, a biegać bezpośrednio po wyjściu z wody po Bulwarze Nadmorskim.

Zapraszam także na nasz klubowy facebook, na którym znajdują się relacje z zawodów i treningów, a chętnych do rozpoczęcia przygody z triathlonem, dzieci i dorosłych, zapraszam do kontaktu – dodaje Michał Siejakowski.

Poprzedni artykuł„ZmieniONA” Spotkanie dla kobiet – o wsparciu z Funduszy Europejskich
Następny artykułEdukacja przedszkolna od sierpnia 2021