teatr

Była to już kolejna edycja konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie. Pierwsze miejsce w festiwalu zajęli uczniowie z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ryjewie. Pod koniec kwietnia br. zwycięska grupa zaprezentuje swoje przedstawienie w wojewódzkim finale w KWP w Gdańsku.

20110418 mlodzi kibice f1

Podczas imprezy zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie można było obejrzeć przedstawienia przygotowane przez młodych aktorów. Wystąpiło sześć grup z gimnazjów powiatu kwidzyńskiego. W tym roku młodzi artyści zaprezentowali przygotowane przedstawienia, których tematem było promowanie pozytywnego zachowania na piłkarskich arenach,. Sceny odgrywane były realistycznie, pozwalając słuchaczowi na refleksję i krytyczne spojrzenie na faktyczny problem niekulturalnego dopingowania, któremu często towarzyszą wyzwiska, niecenzuralne słowa, bójki i demolowanie stadionów podczas meczów.

20110418 mlodzi kibice f2

Trzyosobowe „jury” podobnie jak w roku ubiegłym oceniało głównie walory artystyczne zwracając szczególną uwagę na wyrazistość formy i moc przekazu z jaką aktorzy trafiali do publiczności.

Komisja sędziowska po burzliwej naradzie przyznała kolejno:
I miejsce – grupie z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ryjewie, II miejsce – grupie z Gimnazjum Nr 2 w Kwidzynie, III miejsce – grupie z Gimnazjum w Liczu. Statuetki i cenne nagrody otrzymali również najlepsza aktorka i najlepszy aktor wyłonieni przez komisję. W festiwalu nie było osób przegranych, oprócz bardzo cennych nagród głównych, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i słodycze.
Teraz przed zwycięzcą kolejne wyzwanie. Pod koniec kwietnia, Gimnazjum z Ryjewa zaprezentuje swoje przedstawienie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku gdzie odbędzie się finał wojewódzkiego przeglądu „Małych Form Teatralnych”.

20110418 mlodzi kibice f3

Organizatorzy i młodzież pragną złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że festiwal się odbył, a jego uczestnicy mogli otrzymać cenne nagrody. Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli tegoroczne Formy Teatralne: Urząd Miejski w Kwidzynie, Urząd Gminy Kwidzyn, Urząd Gminy Ryjewo, Kwidzyńskie Centrum Kultury, Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie, Jabil Circuit Kwidzyn, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Renawa”,  „Carrefour” Kwidzyn, PSS „Społem”, Hurtownia „Elbo”.

Poprzedni artykułVIII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny oraz VI Bieg Osób Niepełnosprawnych
Następny artykułWielkanoc