28 05 2013 plywanie

W ostatni weekend w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego 10-11 lat. Na starcie tych zawodów stanęło prawie 250 zawodników z 13 klubów naszego województwa. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników 11-letnich i jedna zawodniczka 10-letnia.

Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego, jak na pierwszy tak poważny start pokazali się z jak najlepszej strony zdobywając trzy medale i 8 miejsc finałowych. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowali się Klaudia Stańczak (złoty medal na 50 motylkowym), Marcin Wysocki (złoty medal na 100 dowolnym) oraz Olga Szachmytowska (srebrny medal na 50 grzbietowym).

Ponadto w klasyfikacji generalnej Olga Szachmytowska zajęła 3 miejsce, a jako klub w kategorii 11-latków zajęliśmy 4 miejsce.

Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział: Bardzo się cieszę i jestem bardzo zadowolony postawy moich podopiecznych. Cieszę się z medali bo pokazują, że moja oraz zawodników praca idzie w dobrym kierunku. Przegraliśmy jako klub tylko z dużymi ośrodkami, gdzie praca z dziećmi opiera się na klasach sportowych. A chciałbym zaznaczyć, że jeszcze w zeszłym roku te dzieciaki uczęszczały na zajęcia do Kwidzyńskiego Towarzystwa Pływackiego gdzie praca skupiała się na technice pływania, a dopiero w tym roku zaczęliśmy namiastkę treningu pływackiego. Widać, że taka kolejność pracy zdaje egzamin. Gratuluję też pozostałym moim zawodnikom bo pokazali prawdziwy sportowy charakter a przy ich zaangażowaniu medale są tylko kwestią czasu.

28 05 2013 plywanie2

Poprzedni artykułMTS mistrzem Polski juniorek młodszych! Trzy kwidzynianki wyróżnione
Następny artykułKwidzyn kawą malowany