27 05 2013 biegi1

W ostatnią niedzielę 26 maja w Przyłubiu koło Torunia rozegrane zostały Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Szkolnych Pomorza i Kujaw w biegach na orientację. Była to równocześnie kolejna runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw w bno.

Ponownie w tym roku z bardzo dobrej strony w zawodach zaprezentowali się zawodnicy UMKS Kwidzyn, którzy z Torunia przywieźli kolejne 4 medale. Złoto w kategorii K12 wywalczyła Natalia Szuba, srebro w kat. M10 zdobył Wiktor Müller a brąz wK12 Natalia Deyna. Dodatkowo swój pierwszy medal po ubiegłorocznej operacji kolana w kat. M45 wywalczył biegający trener UMKS-u Tomasz Müller.

Już w najbliższy weekend (31.05-2.06.) w Człopie koła Wałcza rozegrany zostanie Puchar Najmłodszych w biegach na orientację, traktowane jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci. Cała trójka oraz Natalia Pudlis, która w Przyłubiu była ósma, będą nas w tych zawodach reprezentować w biegu średniodystansowym, sprincie i sztafecie dziewcząt. Będzie to pierwszy Puchar Najmłodszych w historii klubu i mam ogromną nadzieję, że przywieziemy z tych zawodów co najmniej pierwszy historyczny medal.

Poza pozycjami medalowymi kwidzynianie zdobywali również miejsca tuż za podium. Mikołaj Jaśkiewicz był 4 w kat. M14, a Dariusz Koliński w kat. M12 i Jakub Kazimierski w M18 zajęli piąte miejsca.