W dniach 16-18 lipca, w Kruszwicy, odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w wioślarstwie. Na starcie regat, w kilkunastu konkurencjach wioślarskich, stanęły najlepsze osady w kraju. Bardzo udany występ odnotowała była pływaczka kwidzyńskiego MTS-u, obecnie wioślarka, Olga Szachmytowska. Zawodniczka Wisły Grudziądz, na co dzień trenująca w SMS Toruń, wraz z koleżankami z klubu AZS UMK Toruń wystartowała w konkurencji czwórki bez sterniczki. W sobotę 17 lipca wioślarki wygrały walkę o tory, a w finale Mistrzostw Polski, okazały się bezkonkurencyjne zdobywając złote medale i potwierdzając dominację w tej konkurencji.

Warto dodać, że jest to już drugi medal Mistrzostw Polski zdobyty w tym roku przez Olgę. Pierwszy zdobyła w maju podczas Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie wioślarskim, gdzie stanęła na drugim stopniu podium.

Wielkie gratulacje dla Olgi oraz jej trenerów.

Poprzedni artykułProtokół z dnia 16.07.2021 r. z przebiegu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania publicznego