14 08 2013 gospel

W dniach 15-18 sierpnia w Gniewie odbywać się będzie XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.

Wystarczy zamknąć oczy i otworzyć duszę – tak o muzyce gospel mówią miłośnicy  tego chrześcijańskiego nurtu. Przekonać się o tym będą też mogli wszyscy, którzy w najbliższych dniach odwiedzą kościół św. Mikołaja oraz Zamek w Gniewie.  To właśnie tam odbędzie się siedemnasty już Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.

Pasjonaci stylu gospel spotkają się w Gniewie, by wspólnie śpiewać  o dobrej nowinie, ale to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie spotkają uczestników w ramach festiwalu.  W tym roku w kościele św. Mikołaja oraz w zamkowych salach odbędą się warsztaty dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się śpiewu gospel i posłuchać mistrzów tego stylu. Festiwal rozpocznie się już 15 sierpnia wyjątkowym  Wieczorem Uwielbienia o godz. 20.00 w gniewskim kościele. Tego dnia rozpoczną się również warsztaty wokalne, których instruktorami będą: Peter Steinvig (Dania), Solomon Facey (Anglia) oraz Piotr Pawlicki & Gabi Gąsior (Polska).

W czwartek 16 sierpnia rozpoczną się warsztaty egzegetyczne prowadzone przez ks. dr Romana Tkacz oraz ks. Zbigniewa Rutkowskiego. Wieczorem natomiast organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na Wzgórze Zamkowe, ponieważ właśnie tam od godz. 19.00 imprezę uświetniać będą swoimi koncertami: pop-gospelowy zespół i chór Gospel Rain, Donna Brown & Golden Gospel Pearls oraz gwiazda wieczoru, zespół łączący muzykę rock ze współczesną poezją – „RAZ DWA TRZY”.

Sobota na Wzgórzu Zamkowym minie pod znakiem występu znanego, polskiego piosenkarza, muzyka, instrumentalisty i kompozytora Zbigniewa Wodeckiego. Następnie na scenie muzycznej zobaczymy braci bliźniaków Pawła i Łukasza Golców z zespołu Golecu Orkiestra, którzy swoim emanującym z serca uśmiechem i radością z pewnością obdarzą każdego uczestnika festiwalu. Na scenie pojawi się również prowadzący warsztaty Piotr Pawlicki z chórem Gospel Rain.

Ostatniego dnia, w niedzielę  18 sierpnia finałem XVII Festiwalu Muzyki Gospel będzie powarsztatowy koncert chórów łączonych. W tym dniu śpiewać będą mogli mali i duzi, młodsi i starsi – wystarczy tylko zamknąć oczy i otworzyć duszę! Będziemy mogli posłuchać również znanego, nie tylko małym dzieciom, zespołu śpiewającego piosenki o tematyce religijnej ARKA NOEGO!

Na wszystkie koncerty wstęp WOLNY!!!

14 08 2013 gospel2

 

14 08 2013 gospel3

14 08 2013 gospel4

14 08 2013 gospel5

14 08 2013 gospel6

Poprzedni artykułPowstanie przejście pod torami
Następny artykułCud nad Wisłą