flaga pl

Profilaktyczny program dotyczy uzależnień. Jego celem jest propagowanie zdrowego trybu życia i dokonywania prawidłowych wyborów. Jest on adaptacją  szwedzkiego programu Drogkampen. Autorzy programu podkreślają, że ma cenną zaletę, gdyż przy jego realizacji nie są zaangażowanie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Obecnie trwa piąta edycja programu. Program jest realizowany od kilku lat i cieszy się dużą popularnością. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie klas szóstych szkół podstawowych.
MEN przekaże na realizację programu prawie 39 tys. zł. Koszt realizacji programu to ok. 55 tys. zł. Znaczna część wydatków to nagrody dla młodzieży. W realizacji programu uczestniczy 405 uczniów z 17 klas szóstych wszystkich szkół podstawowych w Kwidzynie. Program składa się z czterech etapów: rozgrzewki, startu, walki i finału.
Rozgrzewka rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Drugi etap, czyli start rozpoczął się 26 listopada ubiegłego roku.
Walka rozpoczęła się w styczniu i potrwa do 7 maja. Później drużyny wezmą udział w finale, który będzie podsumowaniem całorocznej pracy.

Poprzedni artykułVIII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny oraz VI Bieg Osób Niepełnosprawnych
Następny artykułWielkanoc