dkf

Pieter Nason, Portret Johana Mauritsa hr. van Nassau-Siegen, 1666

Na przestrzeni kilkudziesięciu wieków artyści opracowali wiele wariantów portretu. W zależności od ustawienia postaci, doboru kostiumu i rekwizytów realizowali odmienne typy tego tematu, wpisując w swoje kompozycje rozmaite historie. 16. marca, na kolejnych warsztatach z cyklu Malarskich szyfrów, poznamy jedną z nich. Razem z bohaterem obrazu holenderskiego malarza wyruszymy w podróż w czasie i przestrzeni. Poznając to, co przeminęło, spróbujemy odkryć to, co mogłoby pomóc artyście stworzyć nasz własny portret. Dzięki temu przywieziemy z tej wspólnej wyprawy niezwykłą pamiątkę, którą zrobimy sami na koniec naszego spotkania z masy papierowej.

Data:  16.03.2012,  godzina: 18.00
– bilety: 8 zł (do nabycia przed Szyframi), rezerwacje: 695 528 087
– miejsce: Scena Lalkowa, ul. Słowiańska 13 (CZARNA SALA)


Jednorazowo uczestniczy w warsztatach do 60 osób (łącznie dzieci + rodzice, dziadkowie). Zapraszamy wszystkich chętnych od 5 roku życia!

20120315 Malarskie szyfry

Malarskie Szyfry to cykl spotkań mający na celu zainteresowanie dzieci i dorosłych dziełami malarstwa. W ramach prezentacji jednego obrazu (np. Achilles wśród córek Lykomedesa, Jana de Bray), jego wielowarstwowej treści i oryginalnej formy, będą tworzone interesujące opowieści o różnych artystach, epokach i tematach pojawiających się na przestrzeni wieków w dziejach sztuki. Każda z nich będzie zawierała elementy wykładu, jak również zdynamizowania odbioru dzieła sztuki poprzez światło i dźwięk. Dzięki temu spotkania nabiorą charakteru interaktywnego. Każdy będzie mógł wziąć udział we wspólnej zabawie i rozmowie.

Spotkania będą kończyły się „zadaniem domowym” dorośli i dzieci zostaną poproszeni o wykonanie wspólnej pracy związanej z tematyką danego obrazu i podczas następnego spotkania zostanie zorganizowana mini wystawa prac.

Malarskie Szyfry to wspólne poznawanie świata pędzla i płótna, subtelnego połączenia obrazu, twórcy i odbiorcy. Każdy obraz ma „swoją historię” którą międzypokoleniowi uczestnicy tych „dyskusji z malarstwem” wspólnie odkrywają dzięki pomocy prowadzącej warsztaty, rozmawiają z prowadzącą, wnikają w świat barw i kształtów odkrywając w sobie pokłady twórczego myślenia i zachowań, kreatywności. Prowadzić „MS” będzie Pani Beata Nessel-Łukasik -z wykształcenia historyk sztuki, doktor w Szkole Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie.

Autorka różnorodnych esejów o sztuce z zakresu malarstwa współczesnego i teatru (alternatywnego i lalkowego dla dorosłych).

Wielokrotnie współpracowała przy różnych projektach m.in z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Od 2006 roku redaktorka tekstów do magazynów ilustrowanych(m.in. magazyn ESSENCE), zajmuje się odkrywaniem sekretów pracowni współczesnych artystów i popularyzacją arkanów nowoczesnego design’u.

Poprzedni artykuł„1% – wielką szansą dla Kwidzyna”
Następny artykułZapisy uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów