17 10 2016 umer2

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na recital Magdy Umer! Koncert odbędzie się 20 listopada 2016 r. o godz. 18:00 w Teatrze przy ul. Katedralnej 18.

17 10 2016 umer1

Magda Umer
Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej prezentuje nam kolejny program. W koncercie usłyszymy nie tylko utwory z dwóch ostatnich płyt  Noce i sny oraz Wciąż się na coś czeka, ale też znane, lubiane i zawsze oczekiwane piosenki z jej repertuaru, śpiewane od lat, właściwie już wizytówki samej artystki, a także gatunku piosenki literackiej, miedzy innymi Już szumią kasztany, Oczy tej małej czy O niebieskim pachnącym groszku. Kierownictwo muzyczne koncertu sprawuje Wojciech Borkowski, pianista, autor większości aranżacji, któremu będzie towarzyszyć grupa młodych, wybitnych muzyków: Paweł Stankiewicz, Bartłomiej Krauz, Maciej Szczyciński, Piotr Maślanka.

Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nie rozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!

Poprzedni artykułMTS II Kwidzyn – SKS Starogard Gd.
Następny artykułProgram współpracy na 2017 r.