03 11 2017 liwa1

Pomorskie Szlaki Kajakowe – to kompleksowa oferta dedykowana miłośnikom turystyki kajakowej, która ma powstać na Pomorzu do roku 2020. Częścią tego systemu będzie również rzeka Liwa.

W dniu 26 października 2017 r. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził listę wniosków, które uzyskają dofinansowanie w ramach Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Miło nam poinformować, że na liście wybranych znalazł się również wniosek Miasta Kwidzyn pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Liwą w nieznane”.

Jest to projekt partnerski, którego liderem jest Miasto Kwidzyn a partnerami Gminy Kwidzyn, Prabuty oraz Ryjewo. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 1,5 mln zł, a przyznane dofinansowanie to kwota 1 282 716 zł. Termin realizacji przewidziano na lata 2018 – 2019. W ramach projektu na rzece Liwie zagospodarowany zostanie około 80 km odcinek szlaku kajakowego. Jego początek zaplanowano w miejscowości Julianowo na terenie Gminy Prabuty. Następnie szlak poprowadzi przez Szadowski Młyn, Brokowo, Piekarniak, Białki, Marezę, Benowo, by zakończyć się przy śluzie w Białej Górze. Całość szlaku podzielona jest na odcinki zawierające propozycje etapów spływów. W ramach przedsięwzięcia na całej trasie wykonane zostaną przystanie kajakowe, przenoski a także niezbędne oznakowanie. 
Szlak Liwy będzie częścią przedsięwzięcia strategicznego pn. Pomorskie Szlaki Kajakowe, które obejmuje kompleksowo 30 rzek Pomorza. Zadanie będzie miało również spójną promocję w postaci jednolitej szaty graficznej tablic informacyjnych a także wspólnego przewodnika kajakowego.

03 11 2017 liwa2

03 11 2017 liwa3

Poprzedni artykułUWAGA! Zmiana organizacji ruchu w okolicy cmentarza
Następny artykułProgram UE „Europa dla obywateli”