27 09 2016 skandia1

Gdy w kalendarzu widać przełom września i października, fani kolarstwa górskiego doskonale wiedzą już, co to oznacza. Czas przygotować dobrą formę, zabrać sprzęt i wyruszyć do Kwidzyna, gdzie tradycyjnie już odbędzie się ostatnia w sezonie impreza z cyklu organizowanego przez Lang Team – Kwidzyn Lang Team Maraton MTB. Spotykamy się w sobotę, 1 października. Obecność obowiązkowa!

– Kolarstwo cieszy się coraz większą popularnością, a w Kwidzynie są świetne warunki i wspaniała atmosfera, która sprzyja rowerom – podkreśla Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. Udział w Lang Team Maraton MTB to idealna okazja zarówno do rozpoczęcia swojej przygody z tą dyscypliną sportu, jak i sprawdzenia swoich sił na tle najlepszych w Polsce. W imprezie może wystartować każdy, nie ma ograniczeń wiekowych, a trasy i dystanse dostosowane są do zróżnicowanego poziomu uczestników. Wystarczy wziąć rower i kask. O resztę zadbają organizatorzy. – Będzie świetna zabawa, bo trasy w Kwidzynie są bardzo wymagające, a jednocześnie szybkie. Jeździmy w przepięknym terenie, zróżnicowanym, bo jest i trochę piachu, są leśne dukty. A co ważne, o tej porze roku możemy liczyć jeszcze na dobrą pogodę – zachęca Czesław Lang.

Dla całych rodzin zostanie przygotowana dziewięciokilometrowa Rodzinna Parada, choć nie tylko po asfalcie, bo – jak na imprezę MTB przystało – będzie też okazja „poczuć teren”. Dystans Mini liczy 42 kilometry, Medio 64 km, a najdłuższy odcinek Grand Fondo aż 87 kilometrów. Około 10 km zawodnicy tradycyjnie powalczą o Premię Shimano. Trasy poszczególnych dystansów prowadzą w większości drogami leśnymi,  szutry, a także polne drogi. Do tego możliwe na niektórych odcinkach błoto i leżące na drodze liście, na których trzeba szczególnie uważać, by nie wpaść w niekontrolowany poślizg – takie „atrakcje” czynią rywalizację jeszcze ciekawszą, a lider jadący nawet z wyraźną przewagą nie może być pewny zwycięstwa, zanim nie przekroczy linii mety.

W ubiegłym roku w Kwidzynie na najbardziej prestiżowym dystansie Grand Fondo triumfowali Wojciech Halejak i Magdalena Hałajczak. Oboje wzięli udział w poprzedniej edycji ścigania pod znakiem Lang Team, czyli odbywającej się 17 września w Dąbrowie Górniczej Skandia Maraton Lang Team, więc wiele wskazuje, że staną na starcie także w stolicy Powiśla.

Do zawodów będzie można zapisywać się już w piątek, 30 września w Biurze Zawodów na Placu Jana Pawła II w godzinach 16.00–18.00, a także w dniu zawodów od godziny 8.00 do 10.30. Wielkie ściganie rozpocznie się o godzinie 11.00, Rodzinna Parada ruszy 20 minut później.

Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco do Kwidzyna. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że nie ma nic przyjemniejszego, niż wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu, Maraton Rowerowy Lang Team to najlepsza okazja, by się o tym przekonać. Do zobaczenia na trasie!

Uwagi organizacyjne:
Plac Jana Pawła II zostanie zamknięty dla ruchu kołowego z czwartku na piątek tj. z 29 na 30 września, aż do 1 października.
W dniu zawodów (sobota 1.10) w godz. od 11.00 do 16.00 mogą wystąpić chwilowe utrudniania w ruchu. Parkingi dla zawodników zostaną przygotowane przy ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Gdańskiej (pod „gdańskiem).

27 09 2016 skandia2

27 09 2016 skandia3

27 09 2016 skandia4
27 09 2016 skandia5

Poprzedni artykułTurniej minigolfa
Następny artykułSpotkanie z pisarką