Spotkanie zostanie poprowadzone pod chmurką na Kwidzyńskim Orliku.
Dla wszystkich chętnych zapewniamy naukę zasad gry (tłumaczenie zajmuje ok minuty) oraz możliwość wzięcia udziału z turnieju – wystarczy przyjść i zagrać. Udział w turnieju jest oczywiście całkowicie darmowy.

Czym jest Molkky?
Jest to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.
W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

Zaplanowanych zostało 5 wydarzeń:
– 11.05. – I runda
– 15.06. – II runda (wyjątkowo na stadionie miejski)
– 06.07. – III runda
– 03.08. – IV runda
– 00.00 – V runda (termin do uzgodnienia)
Na każdym z nich zostanie rozegrany turniej w ramach prowadzonej ligi – przez 5 spotkań uczestnicy zbierają punkty na swoje konto. We wrześniu nastąpi ich podliczenie oraz wręczenie finałowych nagród.

Poprzedni artykułŚwięto Konstytucji 3 Maja
Następny artykułBadania ankietowe GUS