18 11 2013 plywacy1

Doskonałą formę zaprezentowali pływacy MTS Kwidzyn, podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego, podczas ogólnopolskich zawodów pływackich, które w ostatni weekend odbyły się na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni. W bardzo silnie obsadzonych zawodach, w których udział wzięło prawie 400 zawodników z 22 klubów z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego a wśród nich wielu medalistów Mistrzostw Polski, nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zdobywając 20 medali (8 złotych, 9 srebrnych i 3 brązowe) zajęli 2 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów przegrywając tylko z gospodarzami zawodów. Na podium zawodów stawali zarówno nasi starsi, doświadczeni już zawodnicy, jak i najmłodsze nadzieje kwidzyńskiego pływania. Ponadto w kilku przypadkach do podium zabrakło bardzo niewiele a czwarte miejsca naszych zawodników zmotywowały ich do jeszcze większej walki w kolejnych startach.

18 11 2013 plywacy2

Na listę medalistów zawodów w Gdyni wpisali się: wśród młodszych zawodników Klaudia Stańczak (złoto), Olga Szachmytowska i Bartosz Grochalski (srebra), Mateusz Zimnicki (brąz) a wśród starszych: Daria Karaszkiewicz (złoto i srebro), Weronika Muzolf (2 razy złoto), Nikola Olszewska (złoto i srebro), Marta Tyburska (srebro), Patrycja Nowicka (brąz), Czop Michał (złoto i srebro), Wojciech Janicki (srebro i brąz), Martina Kędziora (złoto), Czop Filip (złoto), Hubert Kapica (srebro). Ponadto sztafeta w składzie Karaszkiewicz, Ola Michalewska, Nowicka, Kędziora zdobyła srebrny medal.

Warto jeszcze zaznaczyć, iż w klasyfikacji generalnej Nikola Olszewska, Martina Kędziora i Filip Czop zajęli pierwsze miejsca, Bartosz Grochalski był drugi a Daria Karaszkiewicz trzecia.

18 11 2013 plywacy4

Po zawodach trener naszych zawodników, Artur Szachmytowski, powiedział: To była bardzo wyczerpująca sobota. Wyjechaliśmy na zawody o 6 rano a z powrotem w domu byliśmy po 22 ale było warto. Moi zawodnicy po raz kolejny mnie nie zawiedli i pływali na bardzo wysokim poziomie. Starsi wypływali naprawdę dużo bardzo wartościowych wyników, które liczą się w krajowych rankingach. Cieszy mnie bardzo, że do wysokiego poziomu dziewczyn wreszcie dochodzą chłopaki gdyż do tej pory różnie to bywało. Cieszy duży progres naszych bliźniaków Filipa i Michała Czopów oraz o rok starszego Huberta Kapicy. Jeśli dalej tak będą przykładać się do pracy to będziemy mieli z nich dużą pociechę. Nasi najmłodsi również pokazali się z bardzo dobrej strony. Część z nich jeszcze rok temu uczyła się pływać w Kwidzyńskim Towarzystwie Pływackim a teraz startuje udanie w zawodach ogólnopolskich. Gratuluję zwłaszcza medali Oldze, Klaudii, Bartkowi i Mateuszowi ale cieszę się też z doskonałej postawy pozostałych. Zawody w Gdyni zakończone ale już w przyszły weekend jedziemy na dwa dni do Mławy na zawody ogólnopolskie.

18 11 2013 plywacy3

foto. Karolina Wójcicka

Poprzedni artykułJesienny Turniej Piłki Nożnej
Następny artykułDzień Otwarty Komorników Sądowych