16 02 2015 lekko5

W klasyfikacji medalowej KKL Rodło Kwidzyn na ponad 130 klubów uplasował się na 16 miejscu. Wygrał RLTL ZTE Radom z trzema złotymi medalami i jednym brązem.

Na początku mistrzostw do walki o medal stanął Filip Ostrowski, który pewnie przebrnął przez kwalifikacje pierwszego dnia, a nazajutrz w finale zdobył srebrny medal z wynikiem 1:23.05. Zwyciężył Jakub Augustyniak (1:22.76).

W pierwszym dniu w eliminacjach na 200 m wzięła udział Julia Kowalska. Niestety podczas biegu Julii odnowiła się kontuzja kostki i nie była w stanie zaprezentować 100 % swoich możliwości. W drugim dniu startowała również nasza kulomiotka Natalia Tobiasz która w klasyfikacja końcowej zajęła 12 miejsce.

Ostatniego dnia w poniedziałek o godzinie 9:10 na starcie stanęły najlepsze polskie chodziarki w konkurencji na 3000 m. 14 minut i 4 sekundy później mistrzynią Polski została zawodniczka KKL Rodło Kwidzyn Agata Kowalska, której w zdobyciu złota nie przeszkodziła grypa. Szóste miejsce zdobyła Karolina Jaworska z czasem 14:47.00. Do brązu zabrakło niecałych 15 s.

Sezon halowy jeszcze się nie zakończył, ponieważ 18 lutego w Toruniu Agata Kowalska będzie sprawdzać swoje możliwości na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Stanie na linii startu obok takich zawodniczek jak dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro Paulina Buziak.

Agata Kowalska i Natalia Tobiasz to uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie.