W miniony weekend w Kwidzynie piłkarze ręczni rywalizowali w ramach 1/16 Mistrzostw Polski juniorów. Nasi szczypiorniści bez problemu i to wysoko (40:26) pokonali drużynę TS ZEW Świebodzin, 27:25 wygrali z UKS Anilana II Łódź, a w ostatnim meczu ulegli trzema bramkami (21:24) Szczypiorniakowi Olsztyn. Ostatecznie zajęli drugie miejsce w rozgrywkach i razem z olsztyńską drużyną awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski. Kolejne mecze czekają ich w Zamościu.
Ten etap rozgrywek mają już za sobą juniorki MTS Kwidzyn. Pod koniec stycznia na turnieju w Kwidzynie, zawodniczki trenowane przez Roberta Majdzińskiego, awansowały do 1/8 finału, w którym zmierzą się z Zagłębiem Lubin, AZS AWF Warszawa i KP Otmęt Krapkowice, 12 lutego w Krapkowicach.
W miniony weekend w ośmiu miejscowościach w Polsce odbyły się turnieje piłki ręcznej, w ramach przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsi w poszczególnych województwach piłkarze i piłkarki ręczne, dziewczęta i chłopcy (rocznik 2006), rywalizowali w czterech wojewódzkich grupach. Pierwsza i druga drużyna z każdego turnieju, dziewcząt i chłopców, otrzymała awans do finału Olimpiady, który odbędzie się w Łodzi, prawdopodobnie w marcu.
W województwie pomorskim turniej odbył się w Kwidzynie. Zmierzyły się tu dziewczęce reprezentacje województw: pomorskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W 18-osobowej reprezentacji województwa pomorskiego wystąpiło aż osiem dziewcząt z MTS Kwidzyn, które są jednocześnie uczennicami kwidzyńskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego – Marika Dąbrowska, Zuzanna Kopik, Julia Krzemińska, Patrycja Krzeszowska, Julia Kudlewska, Karolina Monka, Vanessa Pieńkowska, Wiktoria Sarnecka oraz dwie rezerwowe – Laura Widz i Martyna Cicha. Chłopcy z naszego regionu rywalizowali w tym samym czasie w Warszawie, mając za rywali piłkarzy z województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podlaskiego. W pomorskiej kadrze znalazło się dwóch reprezentantów MTS KwidzynIgor Dubas i Hubert Duchnik, podopieczni trenera Mieczysława Rutkowskiego. Dziewczęta regionu pomorskiego, prowadzone przez kwidzyńskich szkoleniowców, Renatę Sobolewską-Heromińską i Mariusza Balawejdera, niestety przegrały rywalizację i straciły szansę na finał. Chłopcy zajęli drugie miejsce i awansowali do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Poprzedni artykułDerby Kwidzyna / MECZ ODWOŁANY
Następny artykułNarodowy Spis Powszechny – przedłużony nabór rachmistrzów