„Kwidzyn Trail” to nowy produkt na biegowej mapie Kwidzyna, a pomysłodawcą i organizatorem jest UMKS Kwidzyn. Okazuje się jednak, że amatorów biegania po lesie i górach jest w powiecie kwidzyńskim dużo więcej. W pierwszej edycji tegorocznego cyklu, mimo, że wydarzenie miało charakter treningowy, trasę rozpoczynającą się i kończącą na torze motocrossowym w Bądkach, pokonała ponad setka biegaczy. Niektórzy byli mocno zdziwieni, że w Kwidzynie można zrobić cykl biegów górskich i poprowadzić tak atrakcyjną i górzystą trasę.
W najbliższą niedzielę 21 lutego w Sadlinkach rozegrany zostanie II etap zawodów, które znalazły się w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Trasy nie będą wymagać od zawodników znajomości mapy, ponieważ wszystkie będą oznaczone taśmami. Trzeba jednak uzbroić się w doskonałe przygotowanie kondycyjne, ponieważ jak to na trasie górskiej, długie i strome podbiegi, mimo zimy, na pewno wycisną z zawodników trochę potu.
– Znając okoliczne lasy z naszych zawodów wiedzieliśmy, jak poprowadzić trasy, by na Powiślu pokazać biegaczom góry. My mamy to na co dzień na treningach i zawodach. To są naprawdę piękne tereny i chcieliśmy się nimi podzielić z tymi co biegają po wyznaczonych trasach i udało się. Szczególnie liczymy na to, że tak jak w prologu Biegu Papiernika, na starcie naszego Kwidzyn Junior Trail stanie mnóstwo dzieci i młodzieży . Dlatego przygotowane są trasy zarówno dla 7-10 latków i rodzinne , jak i dla nastolatków. Jedno jest pewne, gwarantujemy świetną atmosferę na trasie biegu oraz fantastyczną, leśną atmosferę trasy – zachwala imprezę Tomasz Müller, prezes UMKS Kwidzyn i jeden z jej pomysłodawców.
Szczegóły Kwidzyn Trail i Kwidzyn Junior Trail można znaleźć na stronie:
Poprzedni artykułJuniorki awansowały do 1/4 MP
Następny artykułMiłosz Wesołowski Mistrzem Polski