kwidzyn logo

Kwidzyn jest oficjalnym partnerem  Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 w ramach Programu Miast Goszczących.

W dniach  od 15 do 17 września 2010 roku będziemy gościć reprezentacją programu narodowego z Estonii. Mamy nadzieję, że nasi mieszkańcy ciepło przyjmą wyjątkowych sportowców. Zgodnie z tradycją Olimpiad Specjalnych wszystkie reprezentacje krajów z zagranicy odwiedzają miasta goszczące gospodarza Igrzysk przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów.  W Programie Miast Goszczących ELIOS2010 weźmie udział 57 polskich miast. W czasie dwóch dni pobytu w Kwidzynie sportowcy będą gościnnie trenować na naszych obiektach, zwiedzą też nasze miasto i okolice. Przewidujemy atrakcje sportowo-kulturalne m.in. uroczyste powitanie Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa oraz imprezy integracyjne. Będzie to okazja dla naszych wyjątkowych gości do zapoznania się z polską kulturą, lokalnymi zwyczajami i naszymi mieszkańcami.

20100909 ELIOS2010 01

Po pobycie w Kwidzynie zawodnicy Olimpiad Specjalnych pojadą do Warszawy aby przystąpić do rywalizacji, w której w sumie weźmie udział około 1600 sportowców z 57 państw europejskich i eurazjatyckich.
Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010 odbędą się od 18 do 24 września 2010 roku w Warszawie. Ceremonia Otwarcia będzie miała miejsce na stadionie Legii a zamknięcie na Placu Zamkowym.  Sportowcy rywalizować będą      w 9 dyscyplinach takich jak: bowling, lekkoatletyka, jazda szybka na wrotkach, koszykówka, 7-osobowa piłka nożna kobiet, badminton, tenis ziemny, tenis stołowy, trójbój siłowy. Dodatkowo zaplanowano dyscyplinę pokazową MATP dla sportowców z najgłębszym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.

20100909 ELIOS2010 02

Olimpiady Specjalne Polska to organizacja pożytku publicznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie całorocznego cyklu  treningów i zawodów dla  sportowców z tego typu niepełnosprawnością.  Ruch Olimpiad Specjalnych zapoczątkowała Eunice Kennedy Shriver, siostra prezydenta J. F. Kennedy-ego, powołując w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych międzynarodową organizację sportową Special Olympics Inc.

20100909 ELIOS2010 03

Wszystkie informacje o ELIOS2010 można uzyskać odwiedzając oficjalną stronę Igrzysk www.warsaw2010.eu

Poprzedni artykułPodpisano umowę na budowę mostu przez Wisłę w okolicach Kwidzyna !!!
Następny artykułPolska – Niemcy. Plebiscyt 1920 – posłuchaj, dotknij, zabierz ze sobą