24 06 2019 kulturalne lato

Oficjalnie wakacje rozpoczęły się wraz z ostatnim dzwonkiem. Czy dzieci po rocznej nauce mają siły na zajęcia w czasie wakacji? Mamy nadzieję, że tak!

Jak co roku Kwidzyńskie Centrum Kultury przygotowało szereg atrakcji nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dojrzalszych. U nas każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Drodzy rodzice, przez ponad 2 miesiące nasze pracownie otwierają się na nowych badaczy. Wasza rola polega na zachęcaniu dzieci do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez pracownie artystyczne:

  • Pracownia Plastyczna
  • Jazz Junior’s Band
  • Art Voice
  • Letnia Akademia Gitary
  • ZPiT „Powiśle”
  • Sekcja Tańca Towarzyskiego

Pozostając w sferze zajęć i pracowni – nasza nowa (chociaż już 3-letnia) Pracownia Kreatywna również otwiera dzieciom swoje podwoje. W sierpniu czeka na nich fantastyczna, pomysłowa i twórcza praca. Szukajcie szczegółów na www.kck.ckj.edu.pl.

Fani szycia na maszynie oraz robótek szydełkowych niech nie zapominają o cyklicznych spotkaniach w Kreatywnej Mediotece. Pierwszy wtorek (szydełko) i ostatnia środa (maszyna) miesiąca to czas właśnie dla Was. Czekamy na stałych jak i na nowych uczestników.

Lato i wakacje to też czas imprez plenerowych. Za nami już olbrzymie Dni Kwidzyna 2019, a przed nami?

  • 6 lipca Ogólnopolskie Spotkanie Kapel i Zespołów Ludowych „FOLKLOR I BIESIADA”
  • 27 lipca 8. Festiwal Sztuki Ulicznej FUS-y
  • 15 sierpnia Cud nad Wisłą
  • 30 sierpnia Pożegnanie Lata

Na fali fascynacji wszelkiego rodzaju talent show, 2 lata temu zapoczątkowaliśmy letnie śpiewanie razem z grupą Art Voice. 22 sierpnia będzie już 3 edycja tej popularnej zabawy. Dzieci, i nie tylko chcielibyśmy zaprosić na KARAOKE z Art Voice. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, po prostu trzeba przyjść z ulubioną piosenką, kilogramem odwagi i… zaśpiewać. Promujemy zasadę Jerzego Stuhra „śpiewać każdy może”!

Niezmordowanych kinomaniaków w tym roku zapraszamy na 3 seanse, o godz. 16:00 i 18:00 wyświetlane będzie kino familijne, a o 20:00 proponujemy seanse dla trochę starszej publiczności. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas tytuły nie rozczarują.

Lato to nie tylko imprezy na świeżym powietrzu. Kwidzyńskie Centrum Kultury proponuje również wydarzenia nie związane z latem i wakacjami. W kinie 18 lipca wyświetlany będzie film dokumentalny APOLLO 11, 2 sierpnia KCK zaprasza na retransmisję koncertu Andre Rieu „Zatańczymy?”, 10 sierpnia w kwidzyńskim teatrze będzie gościł Kabaret Moralnego Niepokoju oraz w trakcie przygotowań są dwa spektakle dla dzieci.

24 06 2019 kulturalne lato

Poprzedni artykułDzień otwarty na Miłosnej „Witajcie wakacje”
Następny artykułPchli Targ – 30 czerwca 2019 r.