24 09 2018 szycie na maszynie

Październik przeważnie kojarzy nam się z brzydką pogodą, siąpiącym deszczem i chłodem. To już ten czas, kiedy trzeba wyciągać cieplejsze ubrania z szafy, przejrzeć je, ponaprawiać to co się zepsuło, odpruło, naderwało, a w ferworze wiosennych porządków odłożyliśmy to na późniejszy czas.

Ale jak tu naprawić odpruty rękaw ulubionej bluzki, z którą się wiąże masę miłych wspomnień, kiedy tak naprawdę nie wiemy od czego zacząć. Ile z nas, drogie panie posiadające dzieci, złapało się na tym, „że w sumie naprawiłabym mu te spodnie, łatę naszyła czy coś – ale jak?”

I tu wychodzi Wam na przeciw Kwidzyńskie Centrum Kultury, gdzie działa Kreatywna Medioteka, która oferuje Wam drodzy odbiorcy szeroki wachlarz warsztatów i to nie tylko dla dzieci.

Niech Was nie zwiedzie myśl, że szycie to bardziej rzemiosło niż kultura. Pokolenie 35+ jeszcze pamięta dźwięk maszyny do szycia w domu, do której zasiadała babcia lub mama, czas kiedy coś modnego należało uszyć samemu. Kultura i tradycja szycia przekazywana była z pokolenia na pokolenia, gdyż szycie to nie tylko praca użytkowa ale głównie przekazywanie zamiłowania do wzorów i krojów charakterystycznych dla naszej tradycji.

Wiosną wzięliśmy się za szydełkowanie to jesień stoi pod znakiem maszyny do szycia.

Chcemy Wam zaproponować warsztaty na których nauczycie się podstawy tego cudownego, niezbędnego w każdym domu fachu.

Jak wygląda program?

  • wstęp do szycia – obsługa maszyny, podstawowe pojęcie o ściegach, rodzaje materiałów (to jest zwłaszcza przydatne dla mam nastolatek, które nie wiedzieć czemu uważają, że zima jest najlepszą porą roku na noszenie zwiewnych bluzeczek), omówienie osprzętowienia maszyny. Kończymy to spotkanie wykonaniem prostej pracy krawieckiej,
  • tworzenie szablonów do wykroju, zasady kroju materiału, zapoznanie z tabelą rozmiarów – na zakończenie uszycie spódnicy,
  • doskonalenie techniki szycia – wykonanie bardziej zaawansowanej pracy krawieckiej.

Skoro już wiecie co będziemy robić na naszych kreatywnych warsztatach szycia na maszynie, wypadałoby wspomnieć o szczegółach technicznych, więc:

TERMIN: pierwsze zajęcia już 4 października 2018 r. godz. 16:00-20:00, kolejne będą uzgadniane na bieżąco.
CZAS: 3 spotkania po 4 godziny
KOSZT: 120 zł za 3 spotkania, istnieje możliwość wybrania pojedynczych spotkań – koszt 50 zł za jedno
ZAPISY: sekretariat KCK, tel. 55 279 35 28

WAŻNE: UCZESTNIK WARSZTATÓW MUSI POSIADAĆ WŁASNĄ MASZYNĘ DO SZYCIA!

Zapewniamy:

  • doskonałą kadrę, zajęcia poprowadzi p. Anna Terbert – krawcowa z doświadczeniem i zamiłowaniem do swojej pracy,
  • nożyczki, nici, materiał na drobne prace krawieckie, szpilki, centymetr krawiecki,
  • świetną atmosferę przy kawie i ciastku.

24 09 2018 szycie na maszynie

Poprzedni artykułKoncert „Z przymrużeniem oka. Z buławą i humorem”
Następny artykułPchli Targ – 30 września 2018 r.