13 03 2015 liwa

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Eko – Inicjatywa w Kwidzynie pn.: „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” skierowanego do mieszkańców Kwidzyna, pragniemy zaprosić uczniów kwidzyńskich przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w konkursie ekologicznym. Tematem przewodnim konkursu jest Liwa.
Liwa jest niewielką rzeką o długości całkowitej ok. 118 km płynącą od pojezierza Iławskiego, przez Dolinę Kwidzyńską, kończąc swój bieg w Białej Górze, gdzie wpada do Nogatu.
Powyższe zdanie zawiera podstawową informację na temat tej rzeki, która okalając Kwidzyn jest niejako związana z nami przez cały czas od wielu pokoleń. Aby zwrócić uwagę dzieci na ten zbiornik, by wzbudzać zainteresowanie przyrodą bliską nam, chcemy zaprosić do udziału w konkursie plastycznym.

Prace plastyczne wykonane dowolną techniką (prace dwuwymiarowe – nie „eksponaty”) powinny nawiązywać do jednego (lub kilku) aspektów, takich jak:
– zanieczyszczenia Liwy;
– turystyka w obrębie rzeki Liwy;
– wykorzystanie rzeki Liwy przez człowieka;
– rola Liwy w życiu mieszkańca;
– ciekawe/moje ulubione miejsca nad Liwą.

Warsztaty przyrodnicze „Liwa nasza rzeka”
W ramach przygotowania do konkursu placówki przedszkolne i szkoły z terenu Kwidzyna mogą wziąć udział w warsztatach praktycznej ekologii o tytule tożsamym do nazwy konkursu. Edukator w ustalonym terminie i miejscu przeprowadzi zajęcia dotyczące naszej rzeki – zajęcia terenowe. Będą to zajęcia edukacji przyrodniczej, związane z organizmami żyjącymi w wodach, otoczeniem przyrodniczym rzeki. Nauczyciele chętni by wziąć udział w zajęciach systematyzujących wiedzę z na temat Liwy oraz mogące dać inspirację do późniejszego wykonania prac plastycznych na konkurs są proszone o kontakt z sekretariatem Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa pod numerem telefonu: (55) 261 22 16. Zajęcia mogą się odbywać od kwietnia do końca maja br. Prosimy o zamawianie warsztatów z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Informacje szczegółowe nt. konkursu:
Kategorie wiekowe:
3- 5 lat
6 – 9 lat
Format pracy: A-3 lub A-2.
Technika: rysunek, malarstwo, collage, grafika, wyklejanka itp.
Opis prac na odwrocie: imię i nazwisko autora, wiek, adres placówki, tel. imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

Termin: prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 29.05.2015 na adres: Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa”, ul. Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn z dopiskiem: Konkurs plastyczny „Liwa nasza rzeka”.

Nagrody: w każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.
Osoby chętne do udziału prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej www.ekokwidzyn.pl.

Poprzedni artykułBrązowy medal dla „Szóstki”
Następny artykułMistrzostwa w biegu na orientację