05 04 2013 koncert

11 kwietnia miłośnicy ciężkiego brzmienia, będą mieli okazję wziąć udział w podwójnym koncercie zespołów QVO VADIS i Percival Schuttenbach.

Koncert odbędzie sie w klubie Piano Art o godz. 19.00, bilety w cenie 25/35 zł do nabycia w klubie oraz w Ticketpro.

05 04 2013 koncert2

Zespół QUO VADIS istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny rockowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. Wystąpił na wielu festiwalach m.in. Metalmania ’94, ’95, Jarocin ’89, ’92, Przystanek Woodstock ’95, ’96, ’97, ’99 a także w Kopenhadze na „It’s Alive ’94”, gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago 2002. QUO VADIS ma na swoim koncie osiem płyt długogrających.

05 04 2013 koncert3

Historia grupy Percival Schuttenbach zaczęła się w maju 1999 roku, w Lubinie (Dolny Śląsk), gdy Mikołaj Rybacki (gitarzysta) i jego siostra Kornelia  (basistka) przyjęli do zespołu wiolonczelistkę Katarzynę Bromirską. Każda z tych osób wniosła cząstkę siebie i własnych upodobań do zespołu, co wpłynęło na jego brzmienie: Kornelia i Mikołaj, wcześniej będący członkami grupy Rivendell, wnieśli podstawy folkowe, Katarzyna – wykształcona muzycznie – dodała elementy muzyki klasycznej. Trzeci element – ciężkie riffy i przesterowane gitary – były domeną zarówno Mikołaja, jak i Katarzyny, oboje bowiem byli fanami muzyki metalowej w różnych postaciach. Te trzy podstawowe elementy, zmieszane z całą gamą innych „przypraw” muzycznych tworzyły muzykę Percivala, której styl ogólnie można określić jako oscylujący w granicach folk-metalu.
W 2004 roku muzycy Percivala zainteresowali się odtwórstwem historycznym, a konkretniej epoką wczesnego średniowiecza – epoką Wikingów i Słowian. Narodził się projekt „Percival”, który od tamtej pory i pierwszych nieśmiałych koncertów na imprezach historycznych dotrwał aż do dzisiaj, do momentu, gdy jest rozpoznawany przez większość odtwórców tego okresu.

05 04 2013 koncert4

Poprzedni artykułLigi miejskie
Następny artykułPuchar dla Grudziądza