05 04 2013 koncert

11 kwietnia miłośnicy ciężkiego brzmienia, będą mieli okazję wziąć udział w podwójnym koncercie zespołów QVO VADIS i Percival Schuttenbach.

Koncert odbędzie sie w klubie Piano Art o godz. 19.00, bilety w cenie 25/35 zł do nabycia w klubie oraz w Ticketpro.

05 04 2013 koncert2

Zespół QUO VADIS istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny rockowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. Wystąpił na wielu festiwalach m.in. Metalmania ’94, ’95, Jarocin ’89, ’92, Przystanek Woodstock ’95, ’96, ’97, ’99 a także w Kopenhadze na „It’s Alive ’94”, gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago 2002. QUO VADIS ma na swoim koncie osiem płyt długogrających.

05 04 2013 koncert3

Historia grupy Percival Schuttenbach zaczęła się w maju 1999 roku, w Lubinie (Dolny Śląsk), gdy Mikołaj Rybacki (gitarzysta) i jego siostra Kornelia  (basistka) przyjęli do zespołu wiolonczelistkę Katarzynę Bromirską. Każda z tych osób wniosła cząstkę siebie i własnych upodobań do zespołu, co wpłynęło na jego brzmienie: Kornelia i Mikołaj, wcześniej będący członkami grupy Rivendell, wnieśli podstawy folkowe, Katarzyna – wykształcona muzycznie – dodała elementy muzyki klasycznej. Trzeci element – ciężkie riffy i przesterowane gitary – były domeną zarówno Mikołaja, jak i Katarzyny, oboje bowiem byli fanami muzyki metalowej w różnych postaciach. Te trzy podstawowe elementy, zmieszane z całą gamą innych „przypraw” muzycznych tworzyły muzykę Percivala, której styl ogólnie można określić jako oscylujący w granicach folk-metalu.
W 2004 roku muzycy Percivala zainteresowali się odtwórstwem historycznym, a konkretniej epoką wczesnego średniowiecza – epoką Wikingów i Słowian. Narodził się projekt „Percival”, który od tamtej pory i pierwszych nieśmiałych koncertów na imprezach historycznych dotrwał aż do dzisiaj, do momentu, gdy jest rozpoznawany przez większość odtwórców tego okresu.

05 04 2013 koncert4