kwidzyn logo

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kwidzynie przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o wynikających z przepisów ustawy Prawo budowlane, obowiązkach w zakresie podjęcia działań kontrolno-zapobiegawczych dotyczących właściwego utrzymania placów zabaw, urządzeń sportowych oraz innych obiektów małej architektury. Celem tych działań jest zapewnienie właściwego stanu technicznego i estetycznego oraz bezpieczeństwa użytkowania wszystkich obiektów i urządzeń budowlanych.

20100412 kpinb 1

W okresie wiosennym konieczne jest sprawdzanie obiektów małej architektury, w związku z wystąpieniem tej zimy szczególnie szkodliwych warunków pogodowych oraz niszczącego działania czynników występujących podczas ich użytkowania, np. huśtawek i zjeżdżalni.

20100412 kpinb 2

Wykonywanie ustawowych obowiązków przez właścicieli i zarządców wiąże się przede wszystkim z przeprowadzaniem okresowych przeglądów, sprawdzenia stanu technicznego i bezpieczeństwa użytkowania obiektów oraz realizacją niezbędnych robót naprawczych i remontowych.
W celu uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników placów zabaw, którymi są przede wszystkim małe dzieci, zalecam właścicielom i zarządcom pilne przeprowadzenie przeglądów technicznych tych obiektów.

Poprzedni artykułPomorski Dzień Przedsiębiorczości
Następny artykułWyjazd z Kwidzyna na uroczystości żałobne do Warszawy