Łóżka elektryczne dla obłożnie chorych i wózki inwalidzkie to niektóre z darów, które zebrał i przekazał dr Christian Meyl z ewangelickiego Zakonu Joannitów na rzecz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Górkach, w gminie Kwidzyn. Wypożyczalnia prowadzona jest przez kwidzyńską Fundację „Misericordia”.
– Mimo że sprzęt jest używany, znajduje się w bardzo dobrym stanie technicznym i jeszcze długo będzie służył osobom chorym i niepełnosprawnym, podkreśla Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”. Trudno nawet policzyć wartość wszystkich darów, które trafiły w ciągu ostatnich lat do naszego miasta dzięki działaniom dr Christiana Meyla. Jesteśmy bardzo wdzięczni za jego zaangażowanie i działania na rzecz mieszkańców naszego miasta i powiatu.
Dr Christian Meyl od wielu lat angażuje się w zbiórkę darów dla mieszkańców Kwidzyna i powiatu. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Fundacji „Misericordia” była pierwszą tego typu placówką w byłych województwach elbląskim oraz gdańskim. Można w niej wypożyczyć wózki inwalidzkie zwykłe i elektryczne, kule, balkoniki oraz specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Sprzęt wypożyczany jest nieodpłatnie. Podpisywana jest jedynie umowa użyczenia.
Poprzedni artykułPrzetarg ustny, nieograniczony – ul. Zamiejska
Następny artykułNarodowy Spis Powszechny – nabór rachmistrzów