10 03 2015 patrzwork1

NA POCZĄTKU BYŁO… ŚWIATŁO?

Różne wzroku ze światłem igraszki.

W marcu powracamy do Klubu PatrzWork z nowymi pomysłami! Tym razem skupimy się na tym, w jaki sposób człowiek odbiera i doświadcza świat. Najważniejszym zmysłem poznawczym jest wzrok i to na informacjach do niego docierających w największym stopniu budujemy naszą wiedzę. Nic jednak byśmy nie zobaczyli, gdyby nie światło.

Tematem przewodnim naszego następnego spotkania będzie właśnie Światło.

Zapraszamy Was do wspólnego badania jego natury i rozwijania wrażliwości na różne bodźce wzrokowe.

Przeprowadzimy razem serię prostych doświadczeń na świetle, tworząc różne złudzenia optyczne. Rozszczepimy białe światło na kolory i zobaczymy jak można je ze sobą mieszać. Poznamy mechanizmy widzenia człowieka. Pobawimy się w odgadywanie przedmiotów po kształcie ich cienia. Zbudujemy z lusterek trasę dla wiązek lasera. Zamienimy płaskie w przestrzenne rysując na papierze obraz trójwymiarowej iluzji. W prosty sposób każdy z Was będzie mógł zrobić własne okulary 3D, peryskop, kalejdoskop i inne zabawki optyczne.

To pierwsze spotkanie z planowanego przez nas tryptyku Światło – Dźwięk – Dotyk.

Przypominamy także, że jeżeli macie pomysły na ciekawe zajęcia w naszym klubie, jesteśmy otwarci na propozycje ich realizacji. Tymczasem, zapraszamy i do „zobaczenia”!

Międzypokoleniowy Klub PATRZWORK

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Piątek, 13.03.2015
od godz. 16.00 – 20.00
(wstęp bezpłatny, wiek nieograniczony)

Poprzedni artykułSzyfry Malarskie
Następny artykułDobranocki Teatralne