fot. KKM

W dniach 23 i 24 kwietnia zawodnicy z Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego zainaugurowali sezon Enduro. Organizatorem I i II rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro był Klub Motorowy z Chełmna n/Wisłą. Zawody przy pięknej pogodzie i bardzo wysokiej frekwencji tj. 182 riderów były atrakcyjnym widowiskiem.

Zawodnicy mieli do pokonania sześciokrotnie 3,5 km cross-test oraz 4 km odcinek enduro. Najlepiej zaprezentował się Maciej Brzezicki (klasa Junior 85 Mistrzostw Polski) dwukrotnie wygrywając rywalizację. W klasie Masters MP dobrze pojechał Jeremiasz Mandecki zajmując dwukrotnie III miejsce, choć dopiero w końcówce wyścigu niedzielnego awansował na III miejsce. W klasie E2/3 ze zmiennym szczęściem jechał Sylwester Jędrzejczyk, który w sobotę był 5, a w niedzielę miał poważny wypadek (nie opanował swojej BETY i bardzo mocno się poobijał).

W Pucharze Polski po rocznej przerwie startował Dariusz Sylwanowicz zajmując odpowiednio 3 i 6 miejsce w klasie Masters, a Mirosław Muzyka w klasie E 2/3 był 2 razy na 24 miejscu.

Następne zawody Enduro odbędą się w połowie 14 i 15 maja w Kwidzynie.

Poprzedni artykułFinał Dobrego Wyboru
Następny artykułFestiwal Piosenki Przedszkolnej