Foto: UM/Aleksander Łubiński

Jutro zakończy się w Kwidzynie zgrupowanie Reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Na kwidzyńskich obiektach trenowały 22 zawodniczki pod wodzą trenera Arne Senstada.

Nasze piłkarki ręczne niedawno zakończyły sezon ligowy, ale już rozpoczęły przygotowania do eliminacji do Mistrzostw Europy, które będą odbywały się od października 2021 do kwietnia 2022. Zagramy w nich z Rosją, Szwajcarią i Litwą.

Na zgrupowaniu, z powodów zdrowotnych, nie pojawiły się Aleksandra Rosiak i Karolina Kochaniak.

Wśród powołanych znalazła się świeżo upieczona Mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski z MKS Zagłębie Lubin, rodowita kwidzynianka i wychowanka MTS Kwidzyn, Adrianna Górna.

Na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej kobiet w Kwidzynie Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał:

  1. Achruk Kinga – MKS Lublin S.A.
  2. Dorsz Aleksandra – 1. FSV Mainz 05 (GER)
  3. Drabik Joanna – MKS Zagłębie Lubin S.A
  4. Gęga Marta – MKS Lublin S.A.
  5. Górna Adrianna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  6. Jakubowska Kinga – KPR Gminy Kobierzyce
  7. Janas Natalia – KPR Gminy Kobierzyce
  8. Kobylińska Monika – Brest Bretagne Handball (FRA)
  9. Kudłacz-Gloc Karolina – SG BBM Bietigheim (GER)
  10. Łabuda Aneta – ESBF Besancon (FRA)
  11. Maliczkiewicz Monika – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  12. Masna Paulina – CSU Cluj-Napoca (ROU)
  13. Matuszczyk Sylwia – EUROBUD JKS Jarosław
  14. Nocuń Dagmara – MKS Lublin S.A.
  15. Nosek Natalia – MKS Lublin S.A.
  16. Płaczek Adrianna – Nantes AH (FRA)
  17. Płomińska Oktawia – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
  18. Szarawaga Joanna – MKS Lublin S.A.
  19. Świerżewska Patrycja – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  20. Zawistowska Daria – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  21. Zima Barbara – KPR Gminy Kobierzyce
  22. Zimny Aleksandra – EUROBUD JKS Jarosław

Kadra szkoleniowa:
Senstad Arne – trener główny
Møistad Reidar – trener asystent
Marzec Monika – trenerka współpracująca
Gapska Małgorzata – trenerka współpracująca
Kulesza Cezary – kierownik drużyny
Szkudlarczyk Dariusz – lekarz
Bartkowiak Michał – fizjoterapeuta
Demko Krzysztof – fizjoterapeuta
Lewalski Sławomir – trener przygotowania motorycznego
Bonisławski Dominik – statystyk
Ussorowska Anna – psycholog