19 02 2018 czujnik1

Stacja meteorologiczna działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kwidzynie została rozbudowana o czujnik jakości powietrza.

Jest to niewielkie urządzenie o wymiarach około 8×16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujnik możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie w czasie rzeczywistym danych dotyczących powietrza: temperatury, ciśnienia, wilgotności oraz zawartości pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Jest już możliwość sprawdzenia jakości powietrza w Kwidzynie na stronie:

https://map.airly.eu

a także dzięki aplikacji na własnym urządzeniu mobilnym (należy ją zainstalować na androida https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.airly.android).

Przypominamy, że instalacja urządzenia to sukces uczniów klasy III b, której wychowawczynią jest Elżbieta Rakowska-Kiliszek. Klasa wzięła udział w konkursie „Wiem, czym oddycham” organizowanym przez firmę Aviva. Dane o jakości powietrza będą zbierane i wykorzystywane przez uczniów SP2 na zajęciach szkolnych.

19 02 2018 czujnik2

19 02 2018 czujnik3
19 02 2018 czujnik4

Poprzedni artykułPyszne jedzenie i wino, czyli wieczór węgierski!
Następny artykułMTS Kwidzyn I – AP Poznań