03 07 2017 pain1

Mindfulness / uważność – praktyka łagodzenia bólu pozwalająca lepiej radzić sobie z przewlekłym i uporczywym bólem.

Ból jest bardzo indywidualnym doświadczeniem. Tylko osoba, która go doświadcza może być pewna jego obecności ale i ona może mieć duży kłopot z dokładnym opisaniem go.

Uporczywy ból to jeden z trudniejszych problemów. Trudno go znosić i leczyć. Często zabiera witalność, radość życia, nasila lęk, wzmaga stres i frustrację. Powoduje wyczerpanie. Często prowadzi do wyniszczenia człowieka na wielu poziomach. Uporczywy ból może prowadzić wręcz do wykluczenia się z codziennego doświadczania życia i do izolacji. Po prostu życie staje się trudne. Doświadczając chronicznego bólu, tak naprawdę całe życie kręci się wokół bólu. Ból ma wpływ na samopoczucie. Codzienne zmaganie się z bólem wymaga wiele wysiłku i odwagi.

  • Czy można coś z tym zrobić?
  • Czy można na ból spojrzeć z życzliwością i akceptacją?
  • Czy można odzyskać radość życia i mieć lepszy z nim kontakt?
  • Czy można podnieść jakość swojego życia zamiast koncentrować się nieustannie na redukcji cierpienia?
  • Czy można z powrotem z pacjenta stać się człowiekiem?

Dla kogo jest ten warsztat?

Warsztat dedykowany jest dla wszystkich osób które, w jakikolwiek sposób doświadczają bólu, bólu chronicznego, bólu, który wytrąca z normalnego życia.

Podczas spotkania podzielę się z uczestnikami tym w jaki sposób praktyka uważności może pomóc w lepszym radzeniu sobie z bólem. Jak można praktykować akceptację. Przedstawię jak wiele automatycznych wzorców i reakcji może nasilać ból.

Zapoznam uczestników również z kilkoma prostymi i praktycznymi ćwiczeniami uważności, które pozwolą lepiej radzić sobie z bólem i łagodzić go. Doświadczymy jak praktyka uważności pozwala przekierować uwagę z bólu na te obszary, które można kontrolować.

Weź swoje życie w swoje ręce. Można wyjść z pułapki bólu i niemocy.

Data: 05 sierpnia 2017
Miejsce: ul. Dworska 10, Tychnowy

Zapisy proszę zgłaszać do 2 sierpnia 2017: anna.borzeszkowska@gmail.com, tel: 785 032 389

Prowadząca: Anna Borzeszkowska

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa
Następny artykułOdszedł Marian Wodzisławski