02 09 2016 jabil1

Najczystszy pokój w Kwidzynie oraz zaskakująco ciekawe produkty, które powstają w zakładzie przy ul. Miłosnej. Takie atrakcje czekają w sobotę (10 września) podczas dnia otwartego w firmie Jabil. Zapisy na wycieczki z przewodnikiem po części produkcyjnej są przyjmowane do piątku (2 września), w dni robocze od 12.00 do 17.00 pod numerem 55 612 95 37. Warto szybko się decydować, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Jabil to jeden z największych pracodawców w naszym mieście, ale również w całym województwie pomorskim. Obecnie w firmie pracuje ponad 3300 osób. Pomimo swojej wielkości i znaczenia na lokalnym rynku pracy, część Kwidzynian nie wie co dokładnie produkuje oddział amerykańskiej firmy ze światowej czołówki producentów elektroniki. Inne osoby lepiej znają zakład, ale nie miały okazji oglądać produkcji z bliska. Dla nich wszystkich organizowany jest dzień otwarty Jabil – wydarzenie w ramach 25. jubileuszu zakładu w Kwidzynie i 50-lecia istnienia firmy.

Na Miłosnej jest co oglądać. Poza panelami solarnymi i inteligentnymi licznikami energii elektrycznej produkujemy kilka innych, bardzo ciekawych urządzeń. Wśród nich specjalistyczne plecaki dla narciarzy, które w razie lawiny pomagają ratować ludzkie życie. Produkujemy także elementy systemów nadzoru, w tym kamery HD – mówi Marek Browalski, Assistant Operation Manager z Jabil Kwidzyn.

25-osobowe grupy będą wpuszczane na trwającą 20 minut wycieczkę po części produkcyjnej od 9.00 do 17.00. Zwiedzą linie produkcyjne solarów i mierników oraz zobaczą produkcję terminali płatniczych oraz kilku innych innowacyjnych produktów, w tym wspomnianych plecaków i kamer. Wizyta to również okazja do obejrzenia najnowszej inwestycji Jabila. W nowym clean room’ie, czyli pomieszczeniu o podwyższonym standardzie czystości powietrza, składane są na przykład soczewki do kamer. „W tym pomieszczeniu nie ma miejsca na pyłki o wielkości powyżej 5 µm, a nawet zanieczyszczenia tej wielkości są limitowane przez normy branżowe. Dla porównania, średnia grubość ludzkiego włosa wynosi od 50 do 60 µm” – mówi Aleksandra Obiedzińska, Business Unit Manager w Jabil Kwidzyn.

Przewodnikami będą pracownicy produkcyjni Jabil Kwidzyn, a na terenie fabryki będzie trzeba pojawić się 10 minut przed rozpoczęciem zwiedzania (po uprzedniej rejestracji telefonicznej, szczegóły powyżej). Ze względów bezpieczeństwa na teren zakładu nie będą wpuszczane dzieci poniżej 5. roku życia. Dla wielu osób dzień otwarty w Jabil Kwidzyn to doskonała okazja, by zobaczyć miejsce pracy swoich najbliższych – podkreślą organizatorzy, którzy w ramach 25-lecia zakładu w Kwidzynie prowadzą również program grantowy Razem Dla Kwidzyna (www.dlakwidzyna.pl). Bieżące informacje o dniu otwartym oraz działalności firmy można śledzić na profilu społecznościowym: www.facebook.com/JabilKwidzyn.

Dzień otwarty w Jabil Kwidzyn – najważniejsze informacje
Data: 10 września (sobota) 2016, godz. 9:00-17:00
Miejsce: Jabil Kwidzyn, Miłosna 32 (dojazd komunikacją miejską linia 11, parking dla samochodów prywatnych przed wejściem do zakładu).
Zgłoszenia: przyjmowane do środy 7 września pod numerem 55 612 95 37 w godzinach od 12.00 do 17.00 (wyłącznie w dni robocze).

O Jabil

Jabil jako firma o zasięgu globalnym, oferuje kompleksowe rozwiązania i usługi dla firm elektronicznych i technologicznych, działających w wielu gałęziach przemysłu. Jabil zatrudnia ponad 180000 pracowników w ponad 100 fabrykach zlokalizowanych w 28 krajach. Dzięki strategicznemu wsparciu w obszarach projektowania, produkcji i zarządzania produktem, Jabil pomaga swoim klientom przejść drogę od pomysłu do jego realizacji oraz ułatwia swoim partnerom wejście w nowe obszary biznesowe. Inteligentny łańcuch dostaw na całym świecie pomaga klientom firmy szybciej i efektywniej wprowadzać nowe produkty na rynek. Jabil jest notowany na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE: JBL). Więcej informacji na stronie: www.jabil.com.

02 09 2016 jabil2
02 09 2016 jabil3
02 09 2016 jabil4

Poprzedni artykułOgłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu SUPRA pn. „Piłka nożna fundamentem do kształtowania postaw i umiejętności gry zespołowej” w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego…
Następny artykułKarnety na rozgrywki PGNiG Superligi piłki ręcznej