kwidzyn logo

unktualnie o godzinie 9 do testów w całym województwie pomorskim zasiadło około 600 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych. W Kwidzynie 50 uczniów z 2 szkół, a w pozostałych miastach, których Straże Miejskie przystąpiły do Konkursu – Gdańsk, Kościerzyna, Pelplin, Pruszcza Gdański, Puck i Tczew – około 550 osoby z 27 szkół.Co roku dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody w tym m.in. odtwarzacze mp4 oraz aparaty fotograficzne. Nagrodą główną jest indeks na wybrany przez zwycięzcę kierunek studiów w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Konkurs powstał w ramach realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Jego celem jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży.

Olimpiada przebiega w trzech etapach. Drugi odbędzie się w dniu 8 lutego 2011 roku, a finał przewidziany jest na dzień 10 marca 2011 r. w siedzibie Biura Rady Miasta Gdańska.

Organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska z Gdańska, Kwidzyna, Kościerzyny, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Tczewa oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna.

Autor: Mirosław Iljin

Straż Miejska Kwidzyn

Poprzedni artykułGratka dla miłośników łyżew
Następny artykuł„PIEŚNI W KRĘGU”