ratusz01

Medal Europejski to ogólnopolskie przedsięwzięcie zorganizowane przez BCC przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.

Medal Europejski wyróżnia wyroby i usługi oferowane przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski. Jak podaje BCC na stronie internetowej poświęconej programowi, przedsięwzięcie to pobudza zainteresowania przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, pobudza zainteresowania wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej wśród polskich przedsiębiorców, oraz zainteresowania konsumentów Laureatami Medalu Europejskiego.

„Produkowana w naszej fabryce w Kwidzynie tektura powlekana Arktika spełnia wszelkie standardy europejskie oraz wymagane prawem normy a także posiada niezbędne certyfikaty potwierdzające jej najwyższą jakość, co w całkowitej sprzedaży naszych wyrobów pozwala na eksport ponad 50% produkcji. Innym wskaźnikiem potwierdzającym pozycję fabryki, jako globalnego producenta jest wzrost dynamiki produkcji oraz sprzedaży pomimo bardzo wymagającego rynku.” – powiedział Prezes Zarządu spółki, Marek Krzykowski.

Medale wręczali: prezes BCC Marek Goliszewski, podsekretarz stanu ds. polityki europejskiej i praw człowieka w MSZ Grażyna Bernatowicz, przewodniczący Rady Głównej BCC Maciej Grelowski, członek Rady Organizatorów BCC gen. Leon Komornicki. Uroczystość prowadził przewodniczący Konwentu BCC Wojciech Warski.

„Dzięki Państwa zaangażowaniu, Polska w mniejszym stopniu doświadcza skutków kryzysu europejskiego. Jesteście Państwo najlepszą wizytówką Polski” – mówiła Grażyna Bernatowicz.

Marek Goliszewski gratulował przedsiębiorcom wyróżnionym Medalem Europejskim tego, że zdobywają Europę swoimi produktami. Dziękował laureatom Honorowych Medali Europejskich za to, że przecierają drogi do Europy swoją pozabiznesową działalnością.

„Jestem przekonany, że jeżeli będziecie działać tak jak do tej pory, to Unia Europejska przetrwa i będzie jeszcze silniejsza” – mówił Marek Goliszewski.

Firma International Paper, z siedzibą główną w USA, od ponad 100 lat jest liderem na rynku wyrobów papierniczych. Obecnie firma koncentruje się na działaniach związanych z produkcją opakowań i papierów niepowlekanych na rynkach Europy, Ameryki Łacińskiej, Azji i Stanów Zjednoczonych. Działa również w ramach xpedx – rozległego systemu dystrybucji na terenie Ameryki Północnej. Firma zatrudnia obecnie 59,500 osób w 24 krajach. International Paper cechuje dbałość o środowisko oraz zrównoważony rozwój ekonomiczny i społeczny. Polityka firmy w zakresie ochrony środowiska opiera się na zasadzie niewykorzystywania drewna z zagrożonych lasów.

20111118 Arktika

Poprzedni artykułV Laboratorium Animacji Społecznej Subregionu Nadwiślańskiego
Następny artykułDobranocka teatralna