01 08 2014 zeglaze1

Mistrzostwa zorganizowano w ramach X Festiwalu Sportów Wodnych. W mistrzostwach uczestniczyło 8 członków stowarzyszenia z Kwidzyna 2 uch sympatyków żeglarstwa z Ryjewa.
Wyjazd niepełnosprawnych na mistrzostwa do Giżycka było nie lada wyzwaniem. Trasa, adaptacja w ośrodku, oraz zwiększona aktywność sportowa niepełnosprawnych była dużym osiągnięciem. Podczas spotkań integracyjnych omawiano wyniki sportowe oraz opracowywano strategie startu w regatach. Uczestnikom przygrywała HOFF BAND Ela i Kapela z Kwidzyna, członkowie sekcji muzycznej Pomorskiego Stowarzyszenia Żeglarzy Niepełnosprawnych. W wyniku sportowej rywalizacji w trzech dyscyplinach sportowych szachy/warcaby, żeglarstwo wyłoniono najlepszych żeglarzy. O tytule Mistrza Kwidzyna Żeglarzy Niepełnosprawnych przesądziła walka w warcaby pomiędzy Zbigniewem Wilk a Arkadiuszem Sokolnickim, wygrana 2–uch partii wyłoniła mistrza Kwidzyna na 2014 rok.
1. m-ce      Arkadiusz Sokolnicki
2. m-ce      Zbigniew Wilk
3. m-ce      Marek Nawrocki
4. m-ce      Ryszard Stefanowicz

Sportowe zaangażowanie  członków i sympatyków stowarzyszenia w X Festiwalu Sportów Wodnych w klasie sasanka, przyczyniły się do zdobycia pucharu ufundowanego przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Dokonali tego Z. Wilk i M. Nawrocki z Kwidzyna ze sternikiem A. Burym z Jastrzębia Zdroju. W festiwalu uczestniczyło 50 osób niepełnosprawnych z terenu miasta i powiatu.

01 08 2014 zeglaze3
01 08 2014 zeglaze2

Poprzedni artykułInformacja w sprawie dofinansowania przez Miasto Kwidzyn oferty złożonej przez MTS Basket” w Kwidzynie w trybie art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2010.234.1536 ze zm.).
Następny artykuł„Największe odjazdy ludzkości” – J.S. Bach