06 05 2019 iga muller

Fantastycznie ułożyły się dla Igi Miller zawodniczki UMKS Szkolne Mistrzostwa Świata w biegu na orientację. Po brązowym medalu wywalczonym w środę na dystansie klasycznym, w piątek zdobyła srebro na średnim dystansie. Na bardzo szybkiej, ale poprowadzonej w bardzo trudnym terenie trasie, Iga uzyskała czas 15:29 i uległa zaledwie o 6 sekund zawodniczce z Estonii, wyprzedzając jednocześnie trzecią na mecie Hiszpankę o ponad półtorej minuty. Dzięki świetnym biegom Igi i dwóm dobrym występom drugiej naszej kadrowiczki w tej samej kategorii Hannie Perfikowskiej, reprezentacja Polski w kategorii Select szkół podstawowych (reprezentacja narodowa szkół z całego kraju) wywalczyła 4. miejsce. Gratulujemy!