17 03 2016 wwf1

W tym roku, poza symbolicznym gaszeniem światła w trosce o naszą Planetę, Godzina dla Ziemi WWF, będzie poświęcona niezwykłemu gatunkowi jakim jest wilk.
Wilki to cudowne zwierzęta, bardzo potrzebne dla sprawnego funkcjonowania naszej przyrody. Niestety panuje na ich temat wiele stereotypów, które nie pozwalają im spokojnie żyć w naszym kraju.
Serdecznie zachęcamy mieszkańców Kwidzyna, do tego, aby w dniu 19 marca zgasił światła w geście poparcia idei ochrony wilka w Polsce.

W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy ponad 7000 miast, a 10 400 zabytków i pomników wyłączyło światła. W samej Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast.
Godzina dla Ziemi WWF kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w swoich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Od zeszłego roku, akcja mieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.
W zeszłym roku była to krytycznie zagrożona bałtycka populacja morświna. Fundacja WWF zbierała podpisy pod petycją mającą na celu zachęcenie władz do wdrożenia programu ochrony bałtyckiej populacji morświna. Udało się zebrać ponad 100 tys. głosów, które zostały przekazane Ministrowi Ochrony Środowiska, program ochrony tego niezwykłego gatunku został zatwierdzony do realizacji, a morświn zyskał szansę na ocalenie. Stało się to również, dzięki zaangażowaniu mieszkańców Kwidzyna.
Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem, którzy go nie mają”. Chcemy zwrócić uwagę na problemy z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka. Dziś, w naszym kraju żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka – to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze, musimy im pomóc.

O godz. 20.30 w sobotę 19 marca w całej Polsce zgasną światła dla wilka. Na stronie godzinadlaziemi.pl będziemy zachęcać do złożenia podpisu i przyłączenia się do „wspólnej watahy”, czyli tych wszystkich, którzy chcą pokazać, że kochają wilki i chcą je chronić.

Poprzedni artykułRekrutacja do przedszkola – wolne miejsca!
Następny artykułNajwięksi fałszerze dzieł sztuki – wykład