kwidzyn logo

Mundurowi sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców, ich czas pracy oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci skontrolowali 10 autobusów dowożących dzieci do szkoły. Ujawnili przy tym 4 przypadki nieprawidłowości, spośród których najczęstszą był stan techniczny pojazdów. Żaden z kierowców nie znajdował się pod działaniem alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego zakończyli trwającą na terenie całego powiatu kwidzyńskiego akcję „Gimbus”. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas przewozów autobusami szkolnymi do miejsc nauki.

Akcja trwała od 23 listopada do 01 grudnia br. podczas prowadzonych działań policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość oraz czas pracy kierowców. Sprawdzali także czy kierowca miał przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, oraz jaki jest stan techniczny pojazdu. Zwracali uwagę na obowiązkowe wyposażenie autobusów, ich właściwe oznakowanie, liczbę przewożonych pasażerów oraz przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Policjanci skontrolowali 10 autobusów dowożących dzieci do szkoły. Ujawnili przy tym 4 nieprawidłowości, spośród których najczęstszą był zły stan techniczny pojazdów, m.in. Zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych, luzy w układzie kierowniczym i braki w oznaczeniu wyjść awaryjnych. W tych przypadkach mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.  Żaden z kierujących nie znajdował się pod działaniem alkoholu. W jednym przypadku kierowcy brakowało wymaganych dokumentów. W sumie stróże prawa nałożyli 3 mandaty karne.

20101208 Gimbus1

W związku z ujawnionymi licznymi nieprawidłowościami, funkcjonariusze powtórzą kontrole autobusów pod katem usunięcia usterek i braków w ramach codziennej służby. Podczas prowadzenia działań stróże prawa ukarali również jednego z rodziców, który  przywoził samochodem dziecko niezgodnie z przepisami – bez fotelika ochronnego.

Dlatego też policjanci zwracają się z apelem do rodziców i opiekunów o przestrzeganie przepisów, prawidłowe przewożenie dzieci oraz szczególną uwagę na to w jaki sposób przewożone są ich pociechy. Każdy ujawniony przypadek nieprawidłowości należy natychmiast zgłosić na Policję. Liczymy, że współpraca rodziców i nauczycieli z funkcjonariuszami zaowocuje poprawą bezpieczeństwa naszych milusińskich.

20101208 Gimbus2

Poprzedni artykułMistrzostwa Kwidzyna Gry w Kapsle
Następny artykułI Targi Kwidzyńskiego Wolontariatu