22 03 2013 sommer

Wiktor Sommer, 9-letni pianista (uczestnik Must the Be Music) wystąpi w poniedziałek 25 marca w Kwidzynie. Koncert odbędzie się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowieskiego o godz. 17.00.

22 03 2013 sommer2

Wiktor Sommer ma 8 lat. Talent muzyczny odziedziczył po rodzinie ze strony taty. Babcia była opisywana w gazetach jako cudowne dziecko fortepianu, dziadek przez dziewięć lat śpiewał i tańczył w zespole Mazowsze, a potem ukończył szkołę muzyczną z wyróżnieniem w klasie perkusji. Tata Wiktora gra na wiolonczeli i także rozpisywano się o jego zdolnościach, kiedy był dzieckiem.
Chłopiec uczy się w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie pod kierunkiem prof. Aleksandra Murawskiego z St. Petersburga. Grę na fortepianie rozpoczął mając sześć lat. Pierwsze prywatne lekcje pobierał u nauczycieli w Kołobrzegu, potem pracował z ojcem, aż do momentu, gdy dostrzegł go prof. Aleksander Murawski.
Wiktor brał udział w pierwszej edycji programu „Must be the music – Tylko Muzyka”. Chłopiec zagrał w nim po czterech miesiącach nauki, Mazurek b-dur Chopina. Po dziewiętnastu miesiącach gry na fortepianie wziął udział w XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (KLAVIERPODIUM DER JUGEND) w Monachium, w którym uczestniczą najzdolniejsze dzieci z całego świata, otrzymał tam główną nagrodę MEDIA – PREIS w kategorii dzieci do lat ośmiu. Wiktor otrzymał także zaproszenie na przesłuchanie do Royal Academy of Music w Londynie. To olbrzymie wyróżnienie, bo uczelnia jest jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.

Informacje i fotografia: www.wiktorsommer.com

Poprzedni artykułMMTS Kwidzyn – KS AZOTY Puławy
Następny artykułKomunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego