kwidzyn logo

Inwestycja, która uzyskała unijne dofinansowanie, będzie kosztowała ponad 32 mln zł. Potrwa ok. 20 miesięcy. Budowa powinna zakończyć się na przełomie października i listopada 2011 r.

20100419 budowa hala1

Wylano już płytę pod budowę hali. Trzeba będzie jednak ustabilizować grunt pod budowę basenu. Wykonane zostanie palowanie. Trwają poszukiwania firmy, która się tego podejmie. Dodatkowe prace nie powinny jednak wpłynąć na termin zakończenia prac. Powierzchnia użytkowa hali będzie miała ponad 3.9 tys. m kw. Całkowita powierzchnia przekroczy 9.1 tys. m kw. Kubatura obiektu wyniesie ok. 61 tys. m3. Boisko w hali będzie miało wymiary 22 m × 44 m. W obiekcie znajdą się pomocnicze sale sportowe do ćwiczeń kondycyjnych, siłownia, sala do gry w squasha, zaplecze dla sportowców  (m.in. szatnie i natryski, pomieszczenia sędziów, szatnie trenerów, pomieszczenia lekarza i kontroli antydopingowej, sauny, pomieszczenia do masażu), pomieszczenia do obsługi widzów (hole, foyer, toalety), pomieszczenia dla personelu (biura, kasa, recepcja, pomieszczenia socjalno-techniczno-porządkowe).
Zajęcia sportowe będą mogły odbywać się jednocześnie na czterech arenach. Pływalnia będzie się składała z hali basenów, w której znajdą się basen pływacki o wymiarach 25 m × 12,5 m, basen do nauki pływania z częścią rekreacyjną, zjeżdżalnia wodna o długości 90 m, brodzik dla dzieci oraz dwie wanny z hydromasażem. Wyposażenie obiektu będzie obejmowało wszystkie niezbędne do jego funkcjonowania elementy, w tym również ułatwiające osobom niepełnosprawnym korzystanie z obiektu. Przewiduje się między innymi wyposażenie hali basenowej w akumulatorowy podnośnik, który pozwoli na przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym z krawędzi niecki basenu do wody.

20100419 budowa hala2

Zagospodarowane zostanie również otoczenie obiektu. Wybudowane zostaną drogi wewnętrzne, umożliwiające dojazd do kompleksu sportowego, miejsca postojowe dla 132 samochodów oraz 7 autokarów, ciągi piesze oraz ścieżka rowerowa. Na widowni hali będzie mogło zasiąść ponad 1500 widzów, w tym na trybunach stałych 636, natomiast na trybunach składanych 868. Na parkiecie hali przy rozsuniętych trybunach będzie można zmieścić dodatkowo 600 osób. Składana scena będzie miała 140 m kw.

Poprzedni artykułWspólnie oddajmy hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
Następny artykułBudowa mostu – przetarg