12 11 2013 ekonomia

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym poświęconym Lokalnemu Modelowi Ekonomii Społecznej, organizowanego prze Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta koło w Gdańsku w ramach projektu Gdański Model Ekonomii Społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 w poniedziałek 18 listopada 2013 r. w Czarnej Sali, ul Słowiańska 13, 82-500 Kwidzyn.

Celem spotkania jest przekazanie informacji na temat wypracowanego Lokalnego Modelu Ekonomii Społecznej, który jest próbą stworzenia kompleksowego podejścia to koncepcji rozwoju ekonomii społecznej. Model ten stanowi zbiór wskazówek, rozwiązań i narzędzi jakie mogą być zastosowane w celu wspierania rozwoju ekonomii społecznej.  Model zawiera propozycje i rekomendacje dotyczące:

– ewentualnych zmian prawa lokalnego w celu stworzenia optymalnego otoczenia prawnego ułatwiającego „start” i funkcjonowanie podmiotom ekonomii społecznej,

– metod i procesu inkubowania nowych pomysłów i podmiotów ES,

– narzędzi wspierania samowystarczalności i stabilności przedsięwzięć ekonomii społecznej,

– zasad współfinansowania tj. zlecania zadań podmiotom ekonomii społecznej przez Miasto Gdańsk i jednostki podległe,

– partnerstw  i konsorcjów działających na rzecz ekonomii społecznej,

– promocji i upowszechniania sektora ekonomii społecznej, jego podmiotów oraz przedsięwzięć.

Aby zgłosić udział w spotkaniu, prosimy przesłać imię i nazwisko, nazwę instytucji, nr telefonu oraz adres e-mail uczestnika/uczestniczki do Michała Pielechowskiego na adres michal.pielechowski@gmail.com do 17 listopada 2013 r. z dopiskiem „Spotkanie Kwidzyn”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu. Będziemy wdzięczni za zgłaszanie obecności jak najszybciej jak to możliwe. Prosimy również o poinformowanie innych instytucji, które mogłyby być zainteresowane uczestniczeniem w spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy

Poprzedni artykułZawody na Miłosnej
Następny artykułHubertus 2013