14 12 2015 plywacy1

Doskonałą formę zaprezentowali pływacy MTS Kwidzyn podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego, które w dniach 5-6 grudnia odbyły się w Gdańsku. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników z 18 klubów województwa pomorskiego, wśród których nie zabrakło rekordzistów oraz medalistów Mistrzostw Polski czy medalistów Igrzysk Europejskich. Formuła Mistrzostw Okręgu już od wielu lat jest niestety taka sama. Zawody rozgrywane są w kategorii OPEN co dla młodszych zawodników jest dużym utrudnieniem, gdyż rywalizować muszą z dużo starszymi zawodnikami. Medale przyznawane są również w kategorii OPEN co z góry stawia młodszych zawodników w ciężkiej sytuacji w walce o podium. Pomimo tego start naszych pływaków można uznać za bardzo udany. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego zdobyli łącznie w kategorii OPEN 19 medali (2 złote, 8 srebrnych, 9 brązowych). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie gdyż dla większości zawodników była to ostatnia szansa na poprawienie swoich rekordów życiowych w tym roku więc każdy starał się przygotować optymalnie. O sile zawodów świadczy również to, iż padło na nich wiele rekordów województwa pomorskiego.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Nikola Olszewska i Filip Czop zostali mistrzami województwa pomorskiego seniorów. Nasi pływacy pokazali siłę zarówno w startach indywidualnych jak również jako drużyna. W każdym starcie dawali z siebie wszystko, co zaowocowało tak dużą ilością zdobytych medali. Ponadto, w klasyfikacji generalnej za 3 najlepsze starty, Nikola Olszewska była najlepsza wśród 17-18-latek, Martina Kędziora była najlepsza wśród 16-latek, Filip Czop był drugi a Michał Czop trzeci wśród 15-latków, Olga Szachmytowska trzecia wśród 12-latek.

A oto nasi medaliści w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN: Nikola Olszewska (1 złoty i 3 srebrne), Filip Czop (złoty i 2 brązowe), Martina Kędziora (3 srebrne i 2 brązowe), Wojtek Janicki (2 srebrne i brązowy), Michał Czop (2 brązowe). Ponadto w sztafecie 4×100 stylem zmiennym zarówno dziewczyny (Patrycja Nowicka, Martina Kędziora, Nikola Olszewska, Olga Szachmytowska) jak i chłopcy (Wojciech Janicki, Filip Czop, Michał Czop, Hubert Kapica) stanęli na trzecim stopniu podium.

Trener zawodników, Artur Szachmytowski: To były bardzo udane zawody dla moich podopiecznych. Poziom zawodów był bardzo wysoki, więc taka ilość medali nastraja optymistycznie na przyszłość. Dla młodszych zawodników był to najważniejszy start w tym roku a starsi za 10 dni wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski Seniorów do Lublina, więc ich forma na tych zawodach nie była jeszcze optymalna. Mam nadzieję, że po paru dniach luźniejszych treningów pokażą na co ich stać w walce z seniorami. A potem święta i zasłużony odpoczynek.

14 12 2015 plywacy2

Poprzedni artykułMłodzieżowa Rada Miasta
Następny artykułBezpłatne badania mammograficzne