26 01 2018 czujnik

Stacja meteorologiczna działająca przy Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie zostanie rozbudowana o czujnik jakości powietrza. To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8×16 cm i wadze około 360 gramów.
Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.
Instalacja urządzenia to sukces uczniów klasy III B Szkoły Podstawowej nr 2, której wychowawcą jest Elżbieta Rakowska-Kiliszek. Klasa wzięła udział w konkursie „Wiem, czym oddycham” organizowanym przez firmę Aviva. 24 stycznia br. została podpisana umowa umożliwiająca instalację tego urządzenia w najbliższym czasie. Po uruchomieniu systemu będzie możliwość sprawdzenia jakości powietrza dzięki aplikacji mobilnej i na stronie Szkoły Podstawowej Nr 2.
Na tym terenie od dawna funkcjonuje stacja meteorologiczna, której odczyt jest możliwy, pod linkiem http://www.weatherlink.com/user/sp2kwidzynpl

Poprzedni artykuł„Dwie połówki pomarańczy” – spektakl
Następny artykułKursy językowe