05 05 2016 biegi1

Już w najbliższą sobotę 7 maja, po raz czwarty w Kwidzynie obędzie się wielkie bieganie z mapami.

Centrum organizacyjne imprezy zorganizowane zostało w terenie leśnym na południe od TRW „Miłosna” miejscu biwakowym nad Cyganówką przy ul. Strumykowej. Tam, każdy kto przyjdzie aby poruszać się w formie biegowej lub spacerowej, otrzyma od organizatorów profesjonalną mapę do biegów na orientację oraz fachową pomoc zawodników na co dzień biegających na orientację. Dobrze byłoby aby uczestnicy wyposażyli się w kompas i dużo dobrego humoru.

Tym razem podczas akcji „Cała Polska biega z mapą” wyznaczona będzie jedna trasa, jednak będzie ona zbudowana w taki sposób, aby samemu można było określić czy chce się pokonać jej najdłuższy wariant, średni czy też najkrótszy.

Najkrótszy wariant, przeznaczony dla najmłodszych, osób początkujących i zespołów rodzinnych będzie liczył około 2,2 km długości. Trasa ta będzie przygotowana tak, by osoby które nie znają się jeszcze na orientacji mogły ją pokonać po prostu dobrze się bawiąc. Najdłuższy wariant będzie miał długość około 5,1 km i może stanowić bardzo ciekawy trening zarówno dla orientalistów jak i biegaczy ulicznych. Wszystkie warianty trasy przygotowane są jednak rekreacyjnie, ponieważ nie będą prowadzone żadne klasyfikacje sportowe a wszyscy, którzy wyjdą na trasę i zaliczą choćby jeden punkt kontrolny i wrzucą kartę startową do specjalnie przygotowanej urny, wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez partnerów i sponsorów UMKS Kwidzyn.

Do udziału w akcji „Cała Polska biega z mapą” zapraszamy przede wszystkim uczniów kwidzyńskich szkół w każdym wieku i całe rodziny. Nie będzie żadnych ograniczeń wiekowych, jednak młodzież niepełnoletnia startować może za zgodą lub pod opieką dorosłych.

Każdy kto chciałby wziąć udział w imprezie i pokonać trasę, powinien w sobotę 7 maja pomiędzy 11.00 a 12.30 dotrzeć na plac biwakowy nad Cyganówką przy ul. Strumykowej i odebrać specjalnie na tę okazję przygotowaną mapę. W centrum imprezy uzyskać będzie można informacje szkoleniowe pomocne w pokonywaniu tras udzielane przez profesjonalnych zawodników UMKS Kwidzyn. Losowanie upominków dla wszystkich, którzy pokonają choćby część trasy odbędzie się o 13.30. Uczestnictwo z imprezie jest bezpłatne. Na miejscu będzie jednak można za drobną opłatą zakupić kiełbaskę na ognisko. Dodatkowe informacje na temat całej akcji można też uzyskać na stronach internetowych www.biegajzmapą.pl i www.umkskwidztyn.pl oraz pod numerem telefonu 500 175 747.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Cała Polska biega z mapą” w naszym mieście jest jak co roku Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie.
UMKS jak zwykle mógł liczyć na przychylność powiślańskich samorządów w postaci Miasta Kwidzyna, dzięki któremu powstała znaczna część map wokół Kwidzyna, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie, Gminy Kwidzyn, Gminy Sadlinki i Nadleśnictwa Kwidzyn oraz kwidzyńskich przedsiębiorstw International Paper Kwidzyn Sp. z o.o., Bank Zachodni WBK O/Kwidzyn, Norwegian Ship Service i PSS „Społem”.

Serdecznie zapraszamy

05 05 2016 biegi3

Poprzedni artykułJabil – obiekty przemysłowe na sprzedaż
Następny artykułRowerowe cross country