katedra noc

Zawody przeprowadzone zostały na mapie na której w ubiegłym roku rozgrywane były Mistrzostwa Świata Juniorów w bno. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego z Kwidzyna.

W stawce ponad 130 zawodników startujących w różnych kategoriach wiekowych, Wiktor Müller z SP nr 4 startujący w kategorii 10N oraz Michał Mordzon z SP nr 6 w kategorii M14 zajęli w swoich kategoriach 3 miejsca i wywalczyli tym samym brązowe medale mistrzostw. Oprócz dwóch medali wywalczonych przez zawodników UMKS Kwidzyn, 4 miejsca tuż za podium wywalczyli Jakub Cichorek (SP 6) w kat. M14 i Wojciech Serocki w kat. M 35-40.

Dodatkowo w kategorii rodzinnej 10R 1 miejsce zajęła Iga Müller startująca wraz z mamą Joanną a 3 miejsce wywalczył Marek Serocki biegający z mamą Joanną.

Występ zawodników UMKS Kwidzyn uznać można za duży sukces choćby ze względu na fakt, że były to pierwsze w historii klubu zawody w jakich brał udział, bowiem UMKS istnieje zaledwie od listopada ubiegłego roku.

Prawdziwym wyzwaniem dla klubu będą jednak II Mistrzostwa Kwidzyna w biegach na orientację, które już za tydzień, 14 kwietnia odbywać się będą w lasach pomiędzy Miłosną a Bądkami. Zawody, z centrum organizacyjnym na torze motocrossowym, rozegrane zostaną równocześnie jako Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w klasycznym biegu na orientację i I runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw w bno. Organizatorzy spodziewają się, że w zawodach weźmie udział około 400 zawodników z co najmniej 7 województw. UMKS Kwidzyn zaprasza przy tej okazji wszystkie szkoły i osoby indywidualne do wzięcia udziału w tych zawodach, zarówno w kategoriach mistrzowskich jak i rodzinnej. Zgłaszać można się tylko do wtorku 10 kwietnia.